Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

Jechał pijany, bez uprawnień, doprowadził do kolizji innym pojazdem i odjechał z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez świadka i mężczyznę, którego samochód uszkodził. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali poinformowani e o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ulicy Chopina. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca kolizji próbował uciec, ale został ujęty przez świadka i kierowcę pojazdu, który uszkodził.

Po przyjeździe patrolu ruchu drogowego okazało się, że do zderzenia pojazdów doprowadził 21 – letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Policjanci zbadali stan trzeźwości młodego kierowcy. Urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynikało, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sporządzono notatkę do wniosku o ukaranie  za spowodowanie kolizji.

KPP Sochaczew

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz