Areszt za posiadanie znacznej ilości marihuany i uprawę konopi

Policjanci z sochaczewskiej komendy zabezpieczyli u 31 – latka z powiatu sochaczewskiego prawie 800 gramów marihuany, 27 krzewów konopi, profesjonalny sprzęt wykorzystywany przy uprawie roślin, a także wagę elektroniczną i kilka tysięcy złotych.
Zlikwidowana przez mundurowych uprawa mieściła się w piwnicy jednego z domów w gminie Nowa Sucha. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy podejrzewali, że 31 – letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha posiada znaczne ilości środków odurzających. We wtorek doszło do realizacji sprawy.

Kryminalni zastali mężczyznę na posesji na której znaleźli kilka krzewów konopi innych niż włókniste. Podczas przeszukania dotarli do piwnicy, gdzie natrafili na profesjonalną uprawę. Policjanci zabezpieczyli 27 krzewów konopi oraz lampy, filtry węglowe, wyciągi powietrza i osuszacze, a także prawie 800 gramów gotowego suszu. W domu mężczyzny znaleziono również wagę elektroniczną i kilka tysięcy złotych.

Mieszkaniec gminy Nowa Sucha został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie przedstawił mu dwa zarzuty, które dotyczyły posiadania znacznej ilości marihuany oraz uprawy konopi innych niż włókniste.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydował o tymczasowym areszcie dla 31 – latka. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz