Osiemnastolatek utonął w stawie

KOŻUSZKI PARCEL W niedzielę, 26 kwietnia, tuż po godzinie 23.00, do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który znalazł się w stawie i z niego nie wypłynął. Zdarzenie zgłoszono z Kożuszek Parceli.

W okolicach stawu przebywała grupa znajomych. W pewnym momencie, jak poinformowała nas osoba zgłaszająca wypadek stracili kontakt z jedną z osób. Mężczyzna wpadł do wody i nie mogli go znaleźć –mówi Rafał Krupa, rzecznik PPSP w Sochaczewie.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. O zdarzeniu poinformowano również stanowisko kierowania Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, które dodatkowo zadysponowało Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Warszawa-5” z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Warszawie.

– Nasza jednostka nie dysponuje specjalistycznym sprzętem do ratownictwa wodnego, dlatego było potrzebne wsparcie z Warszawy – dodaje Rafał Krupa.

Po przybyciu ratowników na miejsce zdarzenia, strażacy wykonali zabezpieczenie, oświetlili miejsca i rozpoczęli przeszukiwanie stawu z brzegu przy pomocy gabli. W tym czasie strażacy w kombinezonach do pracy w wodzie, przy użyciu sań lodowych przystąpili do przeszukiwania akwenu z powierzchni wody. Jak zaznacza Rafał Krupa szybko udało się odnaleźć ciało mężczyzny, jeszcze przed dotarciem specjalnej grupy ratownictwa wodnego z Warszawy. Wydobyto je na brzeg i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

– Strażacy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, mimo iż nie było oznak życiowych. Jednak akcja ta nie przyniosła żadnego rezultatu. Lekarz stwierdził zgon 18-letniego mężczyzny. Zadysponowaną grupę specjalistyczną zawrócono z drogi – dodaje Rafał Krupa.

Na miejsce zdarzenia przybył st. bryg. Wiesław Gorzki, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. Działania ratownicze prowadzone przez 7 strażaków zakończyły się przed godziną 1.00 w nocy. Na miejsce policja, która pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie prowadzi dalsze postępowanie.

– Trwa dochodzenie prokuratorskie, które ustalili okoliczności śmierci 18-latka – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz