Strona główna Kultura Zamknięte placówki kultury

Zamknięte placówki kultury

158
0
PODZIEL SIĘ

Od południa 11 marca do 29 marca włącznie na terenie powiatu sochaczewskiego nieczynne będą wszystkie placówki kulturalne. Ma to związek z decyzją Prezesa Rady Ministrów o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wirusem COV 19.

Na terenie powiatu sochaczewskiego dotyczy to Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Stacji Muzeum – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, wszystkich obiektów Sochaczewskiego Centrum Kultury, Kina Mazowsze i Kina Odeon, wszystkich placówek bibliotecznych – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie i jej oddziałów terenowych.

Odwołane też są wszystkie w zaplanowane w powyższym terminie imprezy i spotkania kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe. Wydarzenia, które były planowane, odbędą się w terminie późniejszym.

Ramy czasowe zamknięcia instytucji kulturalnych mogą ulec zmianie w zależności od wytycznych władz państwowych i sanitarnych. W przypadku, gdyby zakażenie się rozwijało w sposób dynamiczny, placówki te mogą być zamknięte w znacznie dłuższym czasie.

BN

fot.archiwum