Ujawniamy bilingi w sprawie Iwony Wieczorek (WIDEO)

W  lipcu tego roku minie 10 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek, 19-latki z  Gdańska. Przez ten czas policji nie udało się ustalić jej losów. Co pewien czas śledczy podejmują poszukiwania w terenie. Jednak bez efektu. Tak był także podczas ostatnich działań Archiwum X na działkach w Sopocie. Między innymi  o tym, dlaczego tak się stało  i czemu jest to zły trop z Markiem Siewertem, byłym analitykiem Komendy Głównej Policji, który pracował nad sprawą Iwony Wieczorek, rozmawia Janusz Szostak. 

Jak pan myśli, dlaczego Archiwum X przeszukuje działkę, która należała do dziadków Pawła P., który bawił się w pamiętną noc 16 lipca 2010 roku z Iwoną w Dream Clubie? 

Nie bardzo rozumiem, sensu tego działania. Ta działka była już przeszukiwana kilkakrotnie.   My z kolegami też tam byliśmy w 2011 roku i szukaliśmy jakichkolwiek śladów.

Gdyby znajdowała się tam wówczas damska bielizna, to zapewne byście jej nie przeoczyli?

Oczywiście, że nie. Szukaliśmy tam wszystkiego, z wykorzystaniem psa zwłokowca i georadaru. Niczego, co wskazywałoby na ukrycie tam zwłok lub dokonanie zbrodni, nie znaleźliśmy. To było niewiele ponad rok od zaginięcia Iwony Wieczorek. Szukanie po dziesięciu latach na pewno nie jest w stanie dać lepszych efektów.

Pana były szef Marek Dyjasza, powiedział mi, że te poszukiwania są jedynie po to, aby zademonstrować, że coś się w tej sprawie robi.  Jego zdaniem, jeśli  policja nagłaśnia jakiekolwiek poszukiwania, to działa na pokaz. Nazwał je nawet fake newsem, bo zrobiono wokół nich rozgłos zanim jeszcze zaczęto szukać. A potem obwieszczono, że znaleziono fragmenty majtek. Zdaniem Dyjasza Archiwum X traci tam czas. A według pana, jaki sens mają te poszukiwania?  

Może oni po prostu chcą zacząć pracę od podstaw i sprawdzają wszystkie miejsca od początku. Jednak też uważam, że w tym przypadku to strata czasu. Jeżeli szukają na terenie ogródków działkowych przy ulicy Reja w Sopocie, to znaczy, że mają podejrzenia co do Pawła P. (…).

Więcej w nowym wydaniu Reporter, do kupienia: TU Od 15 kwietnia Reporter do kupienia w kioskach, salonikach prasowych oraz empikach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz