Strona główna Młodzieszyn Starają się o zebry

Starają się o zebry

355
0
PODZIEL SIĘ

MŁODZIESZYN Pod koniec lutego Urząd Gminy w Młodzieszynie złożył wniosek – w ramach programu „Bezpieczne przejścia dla pieszych” – o dotację ze środków wojewody mazowieckiego na dofinansowanie budowy przejść dla pieszych na ulicy Wyszogrodzkiej. Pierwsze z nich miałoby znaleźć się naprzeciw urzędu gminy, a drugie, pomiędzy ul. Konwaliową a ul. Leśną. Oba punkty są dość ruchliwe. Z tym, że to drugie łączy osiedle za lasem z chodnikiem po przeciwnej stronie jezdni. A tym bardzo często poruszają się dzieci, udające się do szkoły.

Projekt przewiduje budowę dwóch przejść dla pieszych, obejmujących budowę pełnej infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo w tym zamontowanie urządzeń BRD, oświetlenia i oznakowania poziomego i pionowego.

Wniosek o dofinansowanie w wysokości 95 tysięcy złotych skierowany został do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2018-2020. Spośród złożonych projektów wyłonionych zostanie 20 najwyżej ocenionych, a te trafią do drugiego etapu kwalifikacji ocenianych przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Urzędnicy gminni liczą na to, że starannie przygotowany wniosek trafi na biurko ministra i znajdzie jego akceptację, co pozwoli zrealizować projekt.

oprac. BN

fot.pixabay