Strona główna Sochaczew gmina Radni dali więcej dzieciom

Radni dali więcej dzieciom

331
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Na sesji rady gminy Sochaczew radni przyjęli, że podniosą kwotę dotacji do przedszkola niepublicznego w Gawłowie o kwotę wyższą niż przewidują to przepisy ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

Samorządy zobowiązane są placówkom przedszkolnym zgodnie z przepisami zapewnić niezbędną podstawę 40 procent dofinansowania wysokości kosztów ponoszonych przez nie. Jeśli radni zdecydują jednak, że mogą tę kwotę podnieść, to przyjmują uchwałę o podwyżce.

­– Kierownictwo przedszkola w Gawłowie zwróciło się do nas z prośbą o utrzymanie dotacji na dotychczasowym poziomie w związku z tym, że ustawowa kwota jest niewystarczająca dla pełnej realizacji wszystkich zadań opiekuńczo-wychowawczych. To jedyne przedszkole na terenie naszej gminy, więc uważamy za zasadne utrzymanie dla niego wyższej dotacji ­ stwierdził Czesław Ćwikliński, przewodniczący rady Gminy Sochaczew.

Radni jednogłośnie przyjęli 85-procentową dotację do przedszkola, która będzie wypłacana od 1 kwietnia do 31 grudnia. Radni uznali argument o utrzymaniu na dobrym poziomie świadczeń przedszkolnych jedynej w gminie placówki przedszkolnej.

BN

fot.pixabay