Strona główna Edukacja Przerwa w szkołach zostanie prawdopodobnie przedłużona

Przerwa w szkołach zostanie prawdopodobnie przedłużona

266
0
PODZIEL SIĘ

Obecnie w związku z epidemią koronawirusa wszystkie placówki edukacyjne w Polsce zostały zamknięte. Ministerstwo Edukacji Narodowej ujawniło, że może się to przedłużyć.

Aby ograniczyć liczbę zarażonych rząd podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu niemal wszystkich placówek edukacyjnych. Przerwa ta ma planowo zakończyć się 25 marca. MEN jednak nie wyklucza, że może się wydłużyć.

„Prawdopodobnie dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona” – ujawnił minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie TVP 1. Zaznaczył, że będzie to zależało od wytycznych GIS i ministra zdrowia. 

Minister ujawnił, że jeżeli przerwa zostanie wydłużona, to potrwa prawdopodobnie do końca przerwy świątecznej czyli do 14 kwietnia. Poinformował, że po rozmowach z dyrekcją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tak przerwa nie spowodowałaby jeszcze konieczności przełożenia egzaminów ósmoklasistów i matur.

Pomóc w tej sytuacji ma upowszechnienie alternatywnych metod nauczania, które zgodnie z zaleceniami MEN wielu nauczycieli już zaczęło wprowadzać w życie. Chodzi tutaj o np. zajęcia prowadzone za pośrednictwem internetowych telekonferencji czy poczty elektronicznej, dzienniki elektroniczne itp. „Oczywiście przygotowujemy się do tego, że przerwa w tej tradycyjnej formie nauki w szkole, w klasie będzie się wydłużała.” – powiedział – „Dlatego przygotowujemy nauczycieli, uczniów i rodziców – bo oni wszyscy będą musieli współpracować – na inny sposób nauczania.”

Źródło: Polsat News Autor: WM
fot.pixabay