Strona główna Iłów Pożegnanie na Dzień Kobiet

Pożegnanie na Dzień Kobiet

359
0
PODZIEL SIĘ

Dzień Kobiet, który odbył się 8 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie, był wyjątkową i niepowtarzalną okazją do spotkania pań, które chciały spędzić czas w miłej i serdecznej atmosferze. Był też okazją do uroczystego pożegnania Elżbiety Idźkowskiej, długoletniej dyrektorki tej placówki, która odchodzi na emeryturę.

Uroczystość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wysoka frekwencja potwierdziła potrzebę integracji społecznej, ale także nagrodziła wysiłek organizatorów.

– Panie zapominają w trakcie tej imprezy o trudach dnia codziennego, mogą tak zwyczajnie się zrelaksować. Taką potrzebę dostrzega również dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, która rok rocznie jest organizatorem tego święta. Zawsze perfekcyjnie przygotowanego – mówi jedna z mieszkanek gminy Iłów.

Z muzyką i zabawą

– W bibliotece można liczyć na miłą atmosferę i staranną oprawę takiego spotkania. Składają się na nią: wystrój sali, słodki poczęstunek, piękne róże i tulipany dla pań wręczane przez panów wspólnie z Przemysławem Wasilewskim, wiceprzewodniczącym Rady Gminy Iłów, oraz program artystyczny – dodaje jedna z uczestniczek niedzielnego spotkania.

Część artystyczną rozpoczął zespół Caprii z Płońska, z którym wspólnie śpiewali i bawili się wszyscy zebrani. Muzycy zaprezentowali znane i lubiane utwory. Wykonawcy otrzymali ogromne brawa, a goście płyty zespołu.

Następnie wystąpił Klub Seniora Plus z przedstawieniem „Zapustnicy”. Co prawda jest już po zapustach, ale spektakl wszystkim przybyłym przypadł do gustu. Jak zwyczaj każe, zapustnicy otrzymali kosz z gościńcem od pani dyrektor, zaś od publiczności ogromne brawa.

Program zakończył występ dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Giżycach, pod kierunkiem wychowawców – D. Idźkowskiej i A. Fabiańczyk.

Młodzi artyści recytowali wiersze dla pań oraz wykonali utwory m.in.: „Chodź pomaluj mój świat”, „Nie dokazuj”, „Bo z dziewczynami”. Za swój występ dzieci otrzymały nie tylko rzęsiste brawa, ale też małe upominki.

 Pożegnanie dyrektorki

W tym dniu odbyły się dwie uroczystości, gdyż oprócz Dnia Kobiet miało miejsce uroczyste pożegnanie Elżbiety Idźkowskiej, dyrektor GBP w Iłowie, przez czytelników i przyjaciół. Nie obyło się bez życzeń, kwiatów, prezentów oraz smacznego tortu, aczkolwiek pojawiły się łzy wzruszenia i pożegnania.

– To naprawdę wspaniała dyrektorka, przedsiębiorcza i aktywnie działająca na rzecz mieszkańców. Taka do rany przyłóż. Będzie jej nam brakować jako osoby, która z takim oddaniem pracowała na rzecz gminy – mówi pani Alicja.

– Jako dyrektor dziękuję ogromnie za otrzymane bukiety od Rady Gminy Iłów, składane przez Przemysława Wasilewskiego i Dorotę Bernat, oraz za kwiaty od Adama Orlińskiego, długoletniego przyjaciela naszej biblioteki. Dziękuję za piękne słowa i kwiaty od Leokadii Brzozowskiej, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kapturach, Adamowi Papierowskiemu i ogromnej grupie moich turystów, za piękne życzenia, upominki i tort, który uświetnił nasze spotkanie. Były to miłe i niezapomniane chwile, które pozostaną na długo w pamięci i można sobie powiedzieć, że po 40 latach pracy z tak wspaniałymi ludźmi, aż żal odchodzić – powiedziała ze łzami w oczach Elżbieta Idźkowska.

Organizator Dnia Kobiet, serdecznie dziękuje sponsorom, bez których uroczystość by się nie odbyła; państwu – J. Babkiewicz, J. Stodulskiemu, I. Orzeszkowi, A. Papierowskiemu – ABP Market, P. Wasilewskiemu – Tęczowy Ogród, fotografowi M. Ziółkowskiemu, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości, a zwłaszcza wszystkim gościom, którzy tak licznie przybyli.

Bogumiła Nowak

Fot. M. Ziółkowski