Strona główna Teresin Policjantka apeluje do mieszkańców

Policjantka apeluje do mieszkańców

407
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN W czasie epidemii koronawirusa niezwykle rozsądnym, choć niełatwym zadaniem w celu ograniczenia rozprzestrzenienia się COVID-19 jest pozostanie w domach. Do apelu, również wielu lokalnych środowisk, o pozostanie w domach aktywnie przyłączają się też służby mundurowe.

Drodzy Mieszkańcy! Od rana odbieram telefony od Was: Czy mogę tylko na spacer? Czy mogę tylko na ryby? Czy mogę tylko na zakupy? Czy mogę tylko, tylko, tylko” – pisze na swoim profilu FB st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak z Posterunku Policji w Teresinie.

Zdobywczyni tytułu na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2019 roku dodaje: Kochani, zostań w domu, to ZOSTAŃ W DOMU!!! Ja rozumiem, że są sytuacje wyjątkowe i kto musi, to musi i może wyjść! Nie chodzi już o to, czy zostanie ukarany czy nie! Mandaty i kary nie znaczą nic w zależności ze zdrowiem nas wszystkich! Możesz oszukać sąsiada, lekarza, policjanta, a nawet samego siebie! Ale te wszystkie nakazy i zakazy są dla NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA I ZDROWIA. Zaskakujące jest to, że raptem wszyscy chcą spacerować, dbać o swoje zdrowie fizyczne, uprawiać hobby. Do tej pory nie było takich „tłumnych rodzinnych spacerów”, a teraz lasy pełne ludzi. Błagam Was, ograniczcie spacery do własnego podwórka, abyśmy mogli jak najszybciej korzystać z dobrodziejstwa naszej natury, nie wymyślajcie pretekstu, aby wyrwać się z domu „na chwilę” (…)”.

O pozostanie w domach apelują również strażacy ochotnicy z gminy Teresin. Dla przykładu, druhowie z teresińskiej jednostki w propagowanie apelu włączyli się do tego stopnia, że o zachowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności przypominali mieszkańcom swojej miejscowości przez głośniki samochodu strażackiego, jeżdżąc po lokalnych ulicach.

Akcja trwała przez kilka ostatnich dni. Także my prosimy, jeśli to nie jest konieczne, nie opuszczajcie na razie swoich domów. Pomóżmy w ten sposób przyśpieszyć koniec epidemii, jednocześnie chroniąc zdrowie swoje i swoich bliskich.

Marcin Odolczyk