Strona główna Kronika kryminalna Pijani rodzice odpowiedzą przed sądem

Pijani rodzice odpowiedzą przed sądem

357
0
PODZIEL SIĘ
Dziesięciolatka pokłóciła się z opiekunami i zadzwoniła do fundacji. Z pomocą dziecku ruszyli sochaczewscy policjanci. Okazało się, że dorośli znajdują się w stanie nietrzeźwości. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.
Wczoraj nad ranem dyżurny sochaczewskiej komendy odebrał telefon od pracownika jednej z fundacji zajmującej się pomocą dzieciom. Kobieta poinformowała, że 10 – letnia dziewczynka zadzwoniła na ich numer alarmowy i poinformowała o kłótni z matką i jej partnerem. Nie podała jednak danych umożliwiających identyfikację miejca w którym się znajduje.

Policjanci chcąc jak najszybciej pomóc dziecku, szybko ustalili adres zamieszkania. Po dotarciu na miejsce, 10 – letnia dziewczynka powiedziała, że między nią a matką i jej partnerem doszło do nieporozumienia. Oprócz niej i dorosłych, w domu było jeszcze dwoje małoletnich dzieci, w tym 4 miesięczny chłopiec.

Policjanci zbadali stan trzeźwości matki dziewczynki i jej konkubenta. Obydwoje byli pijani – każde z nich miało ponad promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi przekazali dzieci pod opiekę trzeźwej dorosłej osoby. Sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. O zdarzeniu został również poinformowany dzielnicowy.

Dziękujemy pracownicy fundacji za szybką reakcję i powiadomienie odpowiednich służb.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.pixabay