Pijani i bezmyślni

Tak wielu pijanych nie tylko kierowców, ale też i innych mieszkańców, na terenie powiatu sochaczewskiego dawno już nie było. Obecna sytuacja i nadmiar wolnego czasu sprawiły, że bardzo wiele osób nadużywa alkoholu.

Tylko w ciągu jednego tygodnia policja zabierała z ulic dwóch pijanych. Obaj mężczyźni byli nieprzytomni. W jednym z przypadków konieczna była pomoc medyczna w odtruciu organizmu pijanego mężczyzny.

Pijani rodzice

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazała się jedna z sochaczewskich rodzin. Rodzice trójki dzieci zajmowali się swymi pociechami, będąc pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło 18 marca.

­– Dziesięciolatka pokłóciła się z opiekunami i zadzwoniła do fundacji. Z pomocą dziecku ruszyli sochaczewscy policjanci. Okazało się, że dorośli znajdują się w stanie nietrzeźwości. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Sprawa została zgłoszona policjantom nad ranem, 18 marca. Dyżurny oficer otrzymał telefon od pracownika jednej z fundacji, zajmującej się pomocą dzieciom. Pracownica tej fundacji poinformowała, że 10-letnia dziewczynka zadzwoniła na ich numer alarmowy i poinformowała o kłótni z matką i jej partnerem. Jednak nie zdążyła podać danych umożliwiających identyfikację miejsca, w którym się znajduje. W tej sytuacji fundacja zgłosiła sprawę policji, celem odszukania dziecka i udzielenia mu pomocy.

Policjanci szybko ustalili adres zamieszkania dziewczynki. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, 10-latka powiedziała, że między nią a matką i jej partnerem doszło do nieporozumienia. W domu oprócz niej i dorosłych było jeszcze dwoje małoletnich dzieci, w tym 4-miesięczny chłopiec. Już na pierwszy rzut oka policjanci ocenili, że dorośli mogą być pod wpływem alkoholu. Badania trzeźwości kobiety i jej konkubenta potwierdziły, że obydwoje byli pijani. Każde z nich miało ponad promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji dzieci trafiły pod opiekę trzeźwej, dorosłej osoby. Policjanci sporządzili wniosek do sądu rodzinnego. O zdarzeniu został również poinformowany dzielnicowy.

Małżonkowie zatrzymali

Wielką odpowiedzialnością wykazało się małżeństwo z Sochaczewa, które zareagowało w sytuacji, kiedy zauważyło, że kierowca renault próbuje manewrować na parkingu przy ul. Fabrycznej. Nieudolne próby manewrowania na placu parkingowym zwróciły ich uwagę.

Sochaczewianie od razu zaczęli podejrzewać, że mężczyzna siedzący za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu. 67-latek nie czekając na dalszy rozwój zdarzeń, podszedł do samochodu i zabrał kierowcy kluczyki. Następnie małżonkowie wezwali na miejsce patrol policji, zaznaczając w zgłoszeniu, że podejrzewają zatrzymanego kierowcę o nadużycie alkoholu. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego sprawdził stan trzeźwości 56-letniego kierowcy renault. Okazało się, że miał on prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Nowak

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz