Okazał policjantom podrobione prawo jazdy

Kierowca ciężarówki podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj popołudniu dyżurny sochaczewskiej komendy został poinformowany, że na pasie obwodnicy Sochaczewa stoi samochód ciężarowy, który utrudnia ruch, a jego kierowca nie sygnalizuje awarii pojazdu.

Na miejsce pojechali policjanci z sochaczewskiej drogówki. Zbliżając się do ciężarówki zauważyli, że kierowca dopiero ustawia trójkąt ostrzegawczy. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej, kierowca okazał prawo jazdy. Ten dokument zwrócił od razu uwagę mundurowych. Sposób i jakość wykonania dokumentu, którym posłużył się 62–letni mężczyzna znacznie odbiegał od oryginału. Policjanci od razu wiedzieli, że mają do czynienia z podrobionym prawem jazdy. Kierowca ciężarówki przyznał się, że jakiś czas temu kupił je przez internet, ponieważ brakowało mu uprawnień do kierowania kat. CE, po czym wydał policjantom prawdziwy dokument.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. 62–latek usłyszał zarzut posłużenia się podrobionym prawem jazdy. Dodatkowo, nałożono na niego mandat karny za kierowanie pojazdem bez wymaganej kategorii. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz