Strona główna Kronika kryminalna Odpowie za kradzieże z włamaniem i posiadanie narkotyków

Odpowie za kradzieże z włamaniem i posiadanie narkotyków

417
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Teresina zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzieże rowerów na terenie powiatu sochaczewskiego i warszawskiego zachodniego. Sprawca planował sprzedać jednoślady. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

W poniedziałek, dzielnicowy z Teresina i policjant z Zespołu Prewencji podjęli interwencję wobec 29-letniego mężczyzny. Podczas wykonywanych czynności ustalili, że mieszkaniec gminy Teresin jest w posiadaniu rowerów pochodzących z kradzieży z włamaniem. Sprawca właśnie planował sprzedać jednoślady.

Policjanci podczas przeszukania posesji mężczyzny znaleźli dwa rowery. Ustalili też, że sprawca w połowie lutego zauważył rower w pobliżu stacji PKP w Teresinie. Przeciął linkę zabezpieczającą i zabrał rower. Prawdopodobnie dzień wcześniej w taki sam sposób ukradł jednoślad w Błoniu w powiecie warszawskim zachodnim. Oprócz kradzionych rowerów, mężczyzna miał jeszcze amfetaminę, którą ukrywał w pokoju.

29-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i kradzieży z włamaniem do której doszło w lutym przy stacji kolejowej. Przyznał się do popełnionego przestępstw. Policjanci ustalają teraz właściciela jednośladu, który został utracony w Błoniu.

Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja