Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy, który miał ponad 4 promile

Reklamy

Jechał szlaczkiem w stronę centrum miasta, ściął zakręt i nie udało mu się wjechać w bramę. Podróż pijanego kierowcy przerwali mieszkańcy powiatu sochaczewskiego, których uwagę zwróciły podejrzane manewry na drodze. Badanie wykazało, że mężczyzna ma 4,1 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dwoje mieszkańców powiatu sochaczewskiego jechało od Chodakowa w stronę centrum miasta. Ich uwagę zwrócił kierowca forda focusa, który jechał szlaczkiem, „ściął” zakręt przed przejazdem kolejki wąskotorowej i próbował wjechać w bramę. Ostatni manewr zakończył się niepowodzeniem i auto stanęło na jezdni.

Para, która jechała za nim, wykorzystała tą sytuację. Kobieta zadzwoniła po Policję, a mężczyzna podbiegł do auta, otworzył drzwi i odebrał kluczyki kierowcy. Od razu wyczuł od niego alkohol. Wraz z innym mężczyzną, który zatrzymał się przy focusie, uniemożliwili mu oddalenie się z miejsca.

Patrol ruchu drogowego ustalił, że kierowca forda miał 4,1 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymali mu prawo jazdy.

Mieszkaniec gminy Sochaczew będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Osobom, które dokonały ujęcia obywatelskiego dziękujemy za postawę godną naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz