Strona główna Chodaków Nocne spotkanie z Bogiem

Nocne spotkanie z Bogiem

363
0
PODZIEL SIĘ

„Od zranienia do uzdrowienia” pod takim hasłem będzie przebiegała tegoroczna, już szósta   sochaczewska Ekstremalna Droga Krzyżowa, która odbędzie się 27 marca. Ci, którzy chcą uczestniczyć w nocnym spotkaniu z Bogiem, mogą się już zapisywać się na stronie www.EDK.org.pl.

Podobnie jak w poprzednich latach, Droga rozpocznie się mszą świętą o godzinie 19.30 w kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie. W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: zieloną, długości – 43 kilometrów i czarną – 65,5 km.

Trasa zielona znana jest już uczestnikom Drogi i prowadzi z Chodakowa przez Chodakówek, Żelazową Wolę, Mokas, Kirsztajnów, Olszowiec, Wólkę Smolaną, Famułki Brochowskie, Bromierzyk, Granice, Górki do Sanktuarium Matki Boskiej Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach.

Z kolei trasa czarna, licząca 65,5 km, zaczyna się i kończy w kościele św. Józefa w Chodakowie. Pielgrzymi przejdą przez Chodakówek, Żelazową Wolę, Mokas, Kirsztajnów, Olszowiec,Wólkę Smolaną, Famułki Brochowskie, Bromierzyk, Granicę, Górki, Zielony szlak Krawędziowy, Krzywą Górę, famułki Brochowskie, Miszory, Wilcze Tułowskie, Janów, aby dotrzeć do kościoła św. Józefa w Chodakowie.

Także 27 marca na trasę wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa Niepokalanów. Rozpocznie się ona o godzinie 20.00 mszą świętą w bazylice w Niepokalanowie. Ta trasa liczy 43 km i będzie prowadziła z Niepokalanowa przez Piasecznicę, Witoldów, Mikołajew, Kawęczyn, Szymanów, Kaski, Regów, Cegłów, Bożą Wolę, Bramki, Nowy Łuszczewek, Pawłowice Maszną, Paprotnię do Niepokalanowa.

Wszystkim, którzy chcą uczestniczyć w EDK przypominamy, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie. Należy również pamiętać o zabraniu napojów i jedzenia, dobrych butów, płaszcza przeciwdeszczowego, latarki i zapasowych baterii, oraz naładowany telefon komórkowy. Musimy również pamiętać o tym, że na EDK każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność. Zgodnie z prawem przejście ma charakter prywatnego, długiego spaceru. A bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależy od nas samych.

 Jerzy Szostak 

Fot.: EDK. pl