Strona główna Wyszogród Naprawa głównej linii

Naprawa głównej linii

381
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Na ulicy Rębowskiej w Wyszogrodzie 4 i 5 marca odbywały się prace naprawcze na głównej linii wodociągu. W godzinach 9.00-14.00 pojawiały się przejściowe problemy z korzystaniem z sieci. Głównie dotyczyło to odcinka na wodociągu od budynku Przedszkola w stronę kościoła, całości ul. Rębowskiej oraz leżących w pobliżu ulic – Płockiej, ul. Klasztornej, Kościuszki, ul. Przechodniej, Rynku, Prusa, Okólnej, Kilińskiego i Mickiewicza.

­– To żadna nowość takie naprawy. Sieć ledwo domaga i już na Rębowskiej przywykliśmy, że od czasu do czasu coś tam siada. Kiedy jednak ruszy kompleksowa naprawa nie wiadomo. I chyba szybko się nie doczekamy, jeśli w ogóle tej modernizacji doczekamy – mówi jeden z przedsiębiorców mających tam siedzibę.

Sieć należy do Remondis Aqua Wyszogród. Jak informują w tej firmie naprawa całej sieci jest konieczna i powinna już dawno ruszyć, bo awarie są dość częste. Zadaniem firmy zbyt częste i jakość wody w mieście drastycznie spada.

Mieszkańcy Wyszogrodu sygnalizują, że nie ma już tygodnia, by coś na sieci coś nie padło. Ich zdaniem takie łatanie dziur przynosi miastu więcej szkód niż zysku. Jednak od dawna urzędnicy miasta i gminy Wyszogród zasłaniają się tym, że brak w budżecie środków na kapitalny remont i modernizację sieci wodociągowej, jak również kanalizacyjnej, bo i ta wymaga pilnej przebudowy.

– Powoli tracimy cierpliwość, bo nigdy nie wiadomo, czy pewnego dnia nie zostaniemy bez kropli wody w kranach. Na szczęście zawsze zabezpieczam się butlami wody mineralnej. Ale przecież tak nie można żyć – mówi Anna, mieszkanka Wyszogrodu.

BN

fot.pixabay