Strona główna Teresin Muzycznie, obrazowo i słodko

Muzycznie, obrazowo i słodko

253
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN. „Osiecka po męsku” to tytuł koncertu, a w zasadzie dzieła muzycznie nowoczesnego i przebojowego, a lirycznie – dokładnie takiego, jakiego trzeba, by wzruszać, śmieszyć i rozbrajać świat ironią.

Na taką kulturalną ucztę zaprosił mieszkanki gminy z okazji Dnia Kobiet Teresiński Ośrodek Kultury. Na scenie w sali Dworca TO.Kultura! wystąpił Marcin Januszkiewicz z zespołem, polski aktor, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor. Wokaliście towarzyszyli: Jacek Kita (instrumenty klawiszowe) oraz Bartek Albert Serafinowicz (gitara). Publiczność bawiła się przy znakomitej muzyce, perfekcyjnie i w sposób niebanalny wykonanych piosenek jak choćby „Nim wstanie dzień” i „Kołysanka dla okruszka”. Nie zabrakło też wyjątkowych wersji znanych przebojów: „A ja wolę swoją mamę” czy „Niech żyje bal”. Wszystkie panie i nie tylko, nagrodziły recital burzą sowitych braw.

Nie samym jednak koncertem żyła teresińska impreza z okazji kobiecego święta. Wydarzeniem towarzyszącym muzycznej uczcie było bowiem uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych pod nazwą „Portret Kobiety”. Na wernisaż zaprosiły członkinie grupy dorosłych z koła plastycznego Teresińskiego Ośrodka Kultury „Bez polityki”. Tym razem zaprezentowano bardzo emocjonalne i wrażliwe oblicze portretowanych i portrecistek. Autorkami tych wspaniałych prac są m.in. panie: Agnieszka Kowalczyk, Laura Markiewicz, Julia Wojtach, Alicja Wojtach, Julia Pietrzak, Luiza Górecka oraz Beata Sałacińska. One również zasłużyły na bardzo dużą porcję braw.

Na świętowanie Dnia Kobiet zaprosiła też panie Gminna Biblioteka Publiczna. Kolejny już raz w Filii Bibliotecznej w Szymanowie. – Nasze sympatyczne kobietki, wytrawne czytelniczki i przyjaciółki biblioteki przyjęły nasze zaproszenie i spotkały się z nami przy kawce i pysznym domowym ciasteczku. Panie otrzymały upominki w postaci wiosennych torebek na książki uszyte i wyhaftowane przez bibliotekarki. Miłym rozmowom nie było końca – przyznają bibliotekarki z Szymanowa – Bardzo dziękujemy dyrektorowi Jarosławowi Żejmo za zrozumienie i udostępnienie nam szkolnego lokalu – dodały.

Marcin Odolczyk