Strona główna Sport BRĄZ DLA DRAGONA

BRĄZ DLA DRAGONA

267
0
PODZIEL SIĘ

Sobota w hali sportowej SP4 wypełniona była dźwiękami walki. Tak się dzieje podczas zawodów MMA. Tym razem do Sochaczewa przyjechało ponad trzysta zawodniczek i zawodników. Tym samym Puchar Polski Pamięci Żołnierzy Wyklętych stał się największymi tego typu zawodami w Polsce.

Oficjalne otwarcie zakończyło wspólne odśpiewanie a capella naszego hymnu narodowego przez wszystkich zebranych w hali sportowej. Po części oficjalnej rozpoczęły się emocjonujące zawody. Tradycyjnie – kości trzeszczały, nosy pękały i trochę krwi upuszczonej zostało. Wiele walk kończyło się przed czasem. Zanotowano też kilka ciężkich nokautów.

Chwilę radości mieli też ludzie z Dragona. Oprócz sukcesu organizacyjnego, odnieśli także sportowy. W najliczniej obsadzonej kategorii OFS 84 kg (17 zawodników) wystartował Bartek Dragański. Pokazał się z bardzo dobrej strony i stanął na najniższym stopniu podium. Jak sam napisał na fb „Niestety tylko brąz. Mimo wszystko cieszę się z podium (…) i ze zdobytego kolejnego super doświadczenia, które (mam nadzieję) zaowocuje w dalszych startach”.

Warto jeszcze wspomnieć, że sochaczewskie zawody zostały włączone do projektu edukacyjno-patriotycznego „Wojownicy Ojczyzny”. Jest on realizowany przez PZMMA, ALMMA, PZJJ oraz portal Defence24. Oto jego główne założenia: „Głównym celem Projektu jest pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych poprzez dedykowanie zawodów sportowych i innych wydarzeń związanych ze sportami walki wybitnym postaciom historycznym oraz ważnym wydarzeniom z historii oręża polskiego i walk niepodległościowych.

Projekt promuje przestrzeganie zasad rywalizacji sportowej (fair play), dbałości o sprawność fizyczną jako gotowości do walki w obronie Ojczyzny oraz wartości patriotycznych – narodowych, regionalnych i rodzinnych.

Pragniemy, aby jak najszersze grono Współczesnych Wojowników (zawodników sportów walki) jak i sympatyków, kibiców biorących udział w wydarzeniach sportowych podnosiło swoją wiedzę historyczną oraz oddawało hołd wybitnym bohaterom, przywracając w przestrzeni publicznej pamięć o Nich.

Projekt ponadto podkreśla rolę rodziny w dbałości o przekazywanie młodym pokoleniom wartości narodowych, szacunku dla tradycji i symboli (godło, flaga, hymn)”.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman