Strona główna Edukacja Bitwa na drobiowe smaki

Bitwa na drobiowe smaki

234
0
PODZIEL SIĘ

Znakomity sukces uczennic z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza stał się faktem. Zajęły drugie miejsce w wojewódzkim konkursie kulinarnym „Bitwa na drobiowe smaki”. Odbył się on w dniach 29 i 30 stycznia w Studium Kulinarnym Gastro Magic w Jawczycach.

Celem konkursu była promocja mięsa drobiowego, ale też obalenie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego, zachęcenie uczniów szkół o profilu gastronomicznym do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie, jak również rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kreatywności uczniów szkół gastronomicznych – wyjaśnia Katarzyna Strzałkowska -Bonat, lider Zespołu Przedmiotów Zawodowych w Zespole Szkół im. J. Iwaszkiewicza.

Z Chodakowskiej szkoły zostały zakwalifikowane dwa zespoły kulinarne: pierwszy to uczennice z klasy IV d technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj oraz uczennice z klasy III d technikum żywienia i usług gastronomicznych Joanna Kacprzak oraz Izabela Lewandowska.

Pierwszy dzień konkursu polegał na sporządzeniu przez 16 dwuosobowych zespołów uczniów ze szkół gastronomicznych województwa mazowieckiego przekąski z wykorzystaniem mięsa drobiu oraz dania zasadniczego z mięsa drobiowego – mówi Katarzyna Strzałkowska-Bonat.

Jak dodaje, pierwszy zespół z naszej szkoły czyli Aleksandra Hołoś oraz Adrianna Bugaj wykonały dania – przekąskę gorącą: „Tartaletki drobiowe pod pleśniową chmurką” i danie główne: „Kurczak orientalny z pomarańczową nutą”. Drugi zespół czyli Joanna Kacprzak i Izabela Lewandowska były autorkami przekąski gorącej „Róże bekonowo – drobiowe” oraz dania głównego pod smaczną nazwą „Faszerowane udko z nutą żurawinową”.

Do drugiego etapu czyli drugiego dnia konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów dwuosobowych w tym zespól uczennice z klasy czwartej: Aleksandra Hołoś i Adrianna Bugaj. Drugi dzień konkursu był również bardzo pracowity i owocny. Zespoły konkursowe zainspirowane pokazem kucharzy musiały wykonać danie z wykorzystaniem skrzydełek kurczaka, piersi z kurczaka, pieczarek, kalafiora romanesco, szynki parmeńskiej i panko. Dziewczęta zrobiły twisty ze skrzydełek kurczaka i pieczarek panierowane w panko oraz roladki drobiowe nadziewane z zielonym polskim akcentem. Ta potrawa okazała się jedną z lepszych a dziewczęta zajęły drugie miejsce i zyskały dużą pochwałę wśród organizatorów. Gratulujemy kulinarnego talentu i czekamy na dalsze sukcesy!

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBema musi poczekać
Następny artykułMiasto wynajmie kosy