Strona główna Kampinos Biblioteka pod kluczem

Biblioteka pod kluczem

304
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańców gminy Kampinos czeka dłuższy czas zamknięcia biblioteki. Od 12 do 29 marca z powodu zarządzenia o zamknięciu placówek kulturalnych z powodu koronawirusa, a od 23 marca do 3 kwietnia nie będzie można korzystać z zasobów bibliotecznych placówki w powodu planowanego spisu zasobów bibliotecznych. Być może jednak pracownicy zmieszczą się w okresie, kiedy biblioteka będzie nieczynna

­– Spis zasobów bibliotecznych to kontrola zbiorów mająca na celu ustalenie stanu faktycznego księgozbiorów i ujawnienie braków ­– informuje Kalina Leszczyńska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kampinos.

Jak zaznacza takie przeglądy stanu posiadania bibliotek są dokonywane co jakiś czas, również po to by sprawdzić, jaka jest kondycja posiadanych książek bibliotecznych. A więc które nadają się do likwidacji wskutek zniszczenia, a które tylko do naprawy.

Jeśli prace pójdą sprawnie to biblioteka wcześniej otworzy swe podwoje. Niewykluczone, że uporamy się z tym na przykład w tydzień – dodaje dyrektorka.

BN

fot.pixabay