Strona główna Kronika kryminalna Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Młodzieszynie

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Młodzieszynie

564
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu w Młodzieszynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36 – letni kierujący pojazdem marki Renault Scenic, uderzył w naczepę dafa, a następnie zderzył się czołowo z pojazdem marki toyotą auris jadącą z naprzeciwka.

Zderzenie pojazdów miało tragiczny koniec. Młody mieszkaniec gminy Iłów zmarł na miejscu, natomiast dwie pasażerki toyoty i pasażer renault, trafili do szpitala z bardzo poważnymi obrażeniami, które realnie zagrażały ich życiu.

Kierowca renault również trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Badanie wykazało także obecność amfetaminy w organizmie. W placówce medycznej w której przebywa 36 – latek, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie ogłosiła mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za to, że znajdując się w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających spowodował wypadek drogowy w którym jedna osoba poniosła śmierć, a trzy inne odniosły ciężkie obrażenia.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu, podczas którego zdecydowano o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy uczestnicy wypadku nadal przebywają w szpitalach, a lekarze walczą o ich zdrowie.
Tymczasowo aresztowany mężczyzna jest całodobowo pilnowany przez policjantów.

KPP Sochaczew