Strona główna Mazowsze 32 pracowników zostało poddanych kwarantannie, zamknięto trzy oddziały w szpitalu w Skierniewicach

32 pracowników zostało poddanych kwarantannie, zamknięto trzy oddziały w szpitalu w Skierniewicach

384
0
PODZIEL SIĘ

Decyzję o objęciu reżimem sanitarnym trzech oddziałów skierniewickiego szpitala podjęto w sobotę po południu, po tym, jak ustalono, że przebywała na ich terenie osoba zakażona koronawirusem.

Jak podał Głos Skierniewic Jacek Kaniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach wydał oświadczenie w sprawie podjętych środków w związku z przebywaniem na terenie WSZ osoby, u której zdiagnozowano wirusa Covid-19.

Podjęliśmy decyzję o odizolowaniu i objęciu reżimem sanitarnym trzech oddziałów szpitala. 32 osoby z personelu medycznego zostały odsunięte od pracy i objęte kwarantanną – informuje Jacek Kaniewski, dyrektor skierniewickiego szpitala.

Kroki takie podjęto po tym, jak na terenie szpitala przebywała osoba, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mogło chodzić o jedną z pielęgniarek, która miała kontakt z personelem trzech oddziałów. W szpitalu jednak uspokajają i podkreślają, że działaniu placówki nic nie grozi.- Pacjenci i personel pozostałych oddziałów nie mieli kontaktu z osobami, które były źródłem zakażenia – informuje dyrektor.
opr.ak