Strona główna Teresin Zostań strażakiem

Zostań strażakiem

392
0
PODZIEL SIĘ

 „Zostań strażakiem, rozpal swoją pasję, dołącz do nas!” – z takim apelem do społeczeństwa zwracają się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. To jedna z czołowych jednostek na terenie całego powiatu, należąca do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Rozpoczął się nabór kandydatów do tej niezwykle zasłużonej OSP. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod nr tel. 505 234 339.

Kandydat musi jednak spełniać takie warunki jak: mieć od 18 do 65 lat, ukończyć kurs podstawowy strażaka (tego typu kurs zapewnia jednostka), posiadać aktualne badania lekarskie, zezwalające na udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i aktualną polisę ubezpieczenia NW (oba dokumenty opłaca Gmina).

Dodatkowo strażak może zostać skierowany na jeden z kursów specjalistycznych np.: kurs ratownictwa technicznego, dowódców sekcji, naczelników, operatorów mechanicznego sprzętu ratowniczego straży pożarnej, operatorów hydraulicznego sprzętu ratowniczego straży pożarnej, kurs z zakresu kierowania ruchem drogowym, z zakresu obsługi i używania powietrznych aparatów oddechowych, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy czy też kurs ratownictwa chemicznego, ekologicznego.

U nas jest najlepsza atmosfera, świetna współpraca i zgranie! Po prostu jesteśmy jedną wielką strażacką rodziną, możesz być jednym z nas! – dodają druhowie z OSP Paprotnia. Warto rozważyć tę ciekawą propozycję.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyjaciele czekają
Następny artykułBezkonkurencyjny Chopin