Strona główna Brochów Zdzisław Chrzanowski Honorowym Obywatelem Gminy Brochów

Zdzisław Chrzanowski Honorowym Obywatelem Gminy Brochów

483
0
PODZIEL SIĘ

Podczas sesji Rady Gminy Brochów, 10 lutego 2020, Zdzisław Chrzanowski otrzymał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Gminy Brochów.

– Na wniosek Wójta, radni podjęli inicjatywę uchwałodawczą i podczas ostatniej sesji Rady Gminy Pan Zdzisław Chrzanowski otrzymał tytuł honorowego obywatela Gminy Brochów. W bardzo istotny sposób zaznacza on swoją obecność w gminie, dając przykład współdziałania w obszarze działalności społecznej, zyskując uznanie wśród mieszkańców. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tak uroczysty sposób docenić jego działalność dla Gminy – powiedział Piotr Szymański, Wójt Gminy Brochów.

Tytuł ten jest przyznawany szczególnie zasłużonym osobom, których działalność przyczynia się do rozwoju gminy i   popularyzacji wiedzy o Brochowie i jego historii.

Pan Zdzisław Chrzanowski to niezwykle uczynny człowiek, mocno zaangażowany w sprawy społeczne.

Nie sposób wymienić wszystkie wspaniałe czyny, których podjął się na przestrzeni ponad 80 lat życia, jednak na pewno należy wspomnieć o funkcji Prezesa OSP Brochów, którą pełnił ponad 50 lat, dokładając wszelkich starań podczas budowy i oddania do użytku remizy.

Liczne medale i odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa, to ogromna część dorobku Zdzisława Chrzanowskiego, jednak do otrzymania tytułu Honorowego Obywatela, przyczyniły się też inne działania społeczne. Wchodził on w skład Komitetu Budowy Pomnika w Janowie, który powstał na terenie dawnego cmentarza wojennego założonego przez śp. Lucjana Kacprzaka.

Jest członkiem brochowskiego Bractwa Śpiewaczego „Vexilla Regis” i czynnie udziela się w życiu parafii.

– Pan Zdzisław Chrzanowski jest czwartym Honorowym Obywatelem Brochowa, który przez swoją postawę pokazuje, jak na co dzień realizować najważniejsze wartości. Jesteśmy dumni, że mogliśmy docenić jego działalność poprzez nadanie tego zaszczytnego tytułu – dodaje Piotr Szymański.

UG Brochów