Strona główna Edukacja Zachęcali do czytania książek

Zachęcali do czytania książek

281
0
PODZIEL SIĘ

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie 29 stycznia odbył się siedemnasty finał powiatowego konkursu czytelniczego „Tę książkę warto przeczytać”.

Konkurs zorganizowany został przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filię w Sochaczewie przy współudziale Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, MOSiR i Kina Odeon. Patronatem objęła go Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, która ufundowała nagrody dla wyróżnionych i nagrodzonych.

W konkursie wzięły udział 32 osoby z 12 szkół, w tym wszystkich miejskich podstawówek oraz ze szkół z Iłowa, Kaptur, Paprotni i Teresina. Wystąpili też uczniowie szkół średnich – ZS CKP z Sochaczewa, ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza z Sochaczewa, ZS im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie.

Uczestnicy konkursu – wyłonieni w szkolnych eliminacjach – przekonywali, że to właśnie wybraną przez nich książkę warto przeczytać. Komisja konkursowa oceniała poprawność językową, intonację i płynność wypowiedzi, a w dalszej kolejności oryginalność prezentacji.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach wiekowych. W kategorii Szkoła Podstawowa (kl. I – IV ) zwyciężyła Weronika Szewczyk z Iłowa. Drugie miejsce zajął Tymon Orliński z Sochaczewa, a trzecie Mateusz Kujawa z Iłowa. Wyróżnienia otrzymały ­– Gabriela Wilczyńska z Teresina, Gabriela Dymek i Lena Kowalewska, obie z Sochaczewa.

W kategorii Szkoła Podstawowa (kl. V – VIII) wygrała Amelia Tomaszewska z Iłowa, przed Kaliną Staszewską z Teresina i Hanną Kaźmierczak z Sochaczewa. Wyróżnienia otrzymali –­ Weronika Wojciechowska, Lena Kopowicz, Przemysław Fortuna, Zofia Gołkowska, Weronika Szajewska (piątka z Sochaczewa), Wiktoria Łęcka z Iłowa, Sylwia Tempczyk z Paprotni i Bartosz Czubak z Kaptur.

W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Majorek z Sochaczewa, drugie Paulina Gołębiowska z Teresina, a trzecie Dominik Florczak z Sochaczewa.

Laureaci będą mogli jeszcze raz zaprezentować swoją ulubioną książkę 13 maja w Tygodniu Bibliotek.

Elżbieta Szczypińska