Strona główna Sochaczew gmina Z wiosną ruszają inwestycje

Z wiosną ruszają inwestycje

408
0
PODZIEL SIĘ

W gminie Sochaczew rozpoczął się pracowity okres zapoznawania się i weryfikowania ofert przetargowych na inwestycje gminne. 11 lutego zakończyły się dwa przetargi. Jeden dotyczy organizacji usług w transporcie zbiorowym na terenie gminy. Natomiast drugi, kolejnego etapu inwestycji przy świetlicy w OSP w Żdżarowie.

Obędę się jeszcze przetargi dotyczące inwestycji szkolnej w Wymysłowie oraz świetlicy w Żukowie,

­– Przejazdy po terenie gminy i łączność naszych miejscowości z Sochaczewem są dla nas bardzo ważne. Przejazdy komunikacji zbiorowej dotyczą zwłaszcza osób młodych i tych najstarszych, czyli tych, które z różnych względów nie mają możliwości poruszania się własnym transportem– zaznacza Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Jego zadaniem przewozy są szczególnie istotne w zimnych miesiącach, gdyż wtedy niewiele osób decyduje się na jazdę rowerem, jeśli z uwagi na aurę i stan zdrowia.

– ­Dla tych osób staramy się zapewnić przejazdy. Ustalamy to na podstawie rozmów i ustaleń z mieszkańcami sołectw – informuje wójt.

W przypadku Żdżarowa to kolejny, trzeci i ostatni już etap inwestycji przy strażnicy OSP. Obiekt jest już praktycznie gotowy, ale otoczenie pozostawia trochę do życzenia. Ostatnie prace mają więc dotyczyć zagospodarowania terenu wokół i zadbania, aby miejsce to było przyjazne i atrakcyjne. Stąd gmina chciałaby ustawić tam tzw. małą architekturę np. ławki.

– ­ Natomiast w Wymysłowie chcemy rozbudować budynek szkolnym, gdyż po reformie oświaty placówka ta z trudem mieści uczniów. To jest konieczne, by uczniowie mieli dobre warunki przebywania w szkole i nauki. Chcemy, by na terenie gminy cała społeczność szkolna miała równy i dobry dostęp do oświaty – stwierdził Mirosław Orliński.

Z uwagi na ograniczone możliwości inwestowania w oświacie wszystkie inwestycje realizowane są stopniowo, ale starannie. Po kompleksowych remontach i przebudowach w Kątach oraz Feliksowie, w kolejce czekają pozostałe placówki – w Wymysłowie, Mokasie, Żukowie i Wyczółkach. W SP w Gawłowie trwa część prac zaplanowanych już w ubiegłym roku.

Zgodnie z życzeniem mieszkańców ma też powstać obiecywana od dawna świetlica wiejska w Żukowie. To ostatni z zaplanowanych na luty przetargów. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną dopiero w marcu. Prace zaś ruszą wraz z pierwszymi dniami wiosny.

­– Nie zwalniamy tempa, mimo że koszty inwestycji rosną, szczególnie w budowlance. Jednak te obiekty są nam potrzebne i trzeba je zrealizować – mówił Mirosław Orliński przed uchwaleniem budżetu na 2020 rok.

BN

Fot. SP Gawłów