Strona główna Brochów Wiosną przeprowadzka do nowej siedziby

Wiosną przeprowadzka do nowej siedziby

532
0
PODZIEL SIĘ

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowego budynku Gminnego Centrum Usług Społecznych i Administracyjnych w Brochowie, w którym między innymi mieścić będzie się Urząd Gminy.

Na tę chwilę czekają nie tylko pracownicy Urzędu, ale również mieszkańcy, którzy systematycznie pytają o datę przeniesienia.

– Nowa siedziba Urzędu Gminy ma przede wszystkim służyć naszym mieszkańcom. Budynek Gminnego Centrum Usług Społecznych i Administracyjnych w Brochowie, to nie tylko piękne i funkcjonalne wnętrza, z których korzystać będą pracownicy, ale przede wszystkim miejsce przyjazne dla osób chcących załatwić sprawy urzędowe. Projektowane i tworzone było ono głównie z myślą o interesantach, którzy będą mogli już niedługo przekonać się o wysokiej funkcjonalności tej inwestycji – mówi Piotr Szymański, Wójt Gminy Brochów.

Gminne Centrum Usług Społecznych i Administracyjnych w Brochowie spełnia wszystkie normy dotyczące udogodnień dla osób niepełnosprawnych; specjalne podjazdy, windy, czy toalety, to niezbędne narzędzia do zapewnienia komfortu dla osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Dodatkowo, w budynku zlokalizowane zostały nowoczesne sale konferencyjne i pomieszczenia, które mają za zadanie wspierać rozwój   inicjatyw społecznych, takich jak działalność Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich czy też klubów sportowych.

W nowym budynku znajdować się będzie również Biuro Obsługi Mieszkańca, stworzone specjalnie z myślą o tym, aby komunikacja między Mieszkańcami a poszczególnymi jednostkami Urzędu przebiegała sprawnie.

– Aktualnie wykonawca oczekuje na uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku, zaś po naszej stronie trwa tworzenie koncepcji umeblowania. Przewidujemy, że już wczesną wiosną pracownicy Urzędu i mieszkańcy Gminy Brochów będą mogli korzystać z nowego obiektu – dodaje Piotr Szymański.

Przebudowa i rozbudowa Gminnego Centrum Usług Społecznych i Administracyjnych w Brochowie dofinansowana została ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 991 984, 26 zł. Dofinansowanie pochodzące z budżetu państwa wynosi 198 336,85 zł, a całkowity koszt inwestycji to 3 859 965,69 zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oraz z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Gmina Brochów