Strona główna Sochaczew gmina W kolejce na wymianę

W kolejce na wymianę

373
0
PODZIEL SIĘ

Urząd Gminy Sochaczew poinformował mieszkańców, że jest spora szansa na wymianę źródeł ciepła na terenie gminy na bardziej ekologiczne. Pod koniec stycznia ukazała się lista rankingowa projektów dofinansowanych w ramach konkursu „Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”. Z 53 zgłoszonych projektów z terenu województwa mazowieckiego dofinansowanie dostaje 9 podmiotów. Gmina Sochaczew znalazła się na pozycji dziesiątej.

­– To jednak nas nie wyklucza, że jesteśmy poza zwycięską dziewiątką. Jest duża szansa na alokację dodatkowych środków finansowych, jak w poprzednich latach. Jesteśmy na pierwszej pozycji listy rezerwowej. W przypadku przeznaczenia dodatkowych środków, gminie Sochaczew będzie przysługiwać pierwszeństwo w otrzymaniu dofinansowania. I na to bardzo liczymy ­– mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Dodatkowe fundusze mogą się pojawić na początku drugiego kwartału. O tym, czy gmina będzie miała możliwość kolejnej wymiany źródeł ciepła na nowocześniejsze, urząd gminy poinformuje, jak tylko dostaną dotację.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWampiryczny jam session
Następny artykułPamięci Niezłomnych