Strona główna Teresin Ukradł 130 litrów paliwa z ciągnika siodłowego. Sprawca usłyszał już zarzut

Ukradł 130 litrów paliwa z ciągnika siodłowego. Sprawca usłyszał już zarzut

341
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci zatrzymali 40 – letniego mieszkańca gminy Teresin podejrzanego o kradzież 130 litrów oleju napędowego, które spuścił z ciągnika siodłowego. Sprawca usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni, że mężczyzna poruszający się oplem astra ukradł olej napędowy z ciągnika siodłowego zaparkowanego na terenie gminy Teresin. Kryminalni pojechali na miejsce zdarzenia i przejrzeli nagrania z kamer monitoringu. Z zapisu wynika, że sprawca parkował swój pojazd blisko ciągnika siodłowego i nie wysiadając z auta, spuszczał paliwo przy użyciu pompki. Został spłoszony przez pracownika ochrony, lecz zdążył ukraść 130 litrów oleju napędowego.

Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego. Podczas przeszukania znaleźli pięć kanistrów o pojemności od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów, a także urządzenie do spuszczania paliwa. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanego czynu.

ad

Zdjecie: pixabay