Strona główna Sport Udany start Aktywnych

Udany start Aktywnych

294
0
PODZIEL SIĘ

 9 lutego w Spale rozegrany został kontrolny mityng lekkoatletyczny PZLA. W zawodach uczestniczyły zawodniczki trenowane przez Emanuela Zimnego w KM Aktywni Sochaczew. Ze Spały wracamy w bardzo dobrych nastrojach z bardzo dobrymi wynikami, w tym rekordami życiowymi.

Czteroosobowa ekipa z Sochaczewa przywiozła ze Spały dwa rekordy życiowe. W biegu na 60 metrów kolejny bieg z rzędu dający rekord życiowy, zaliczyła Julia Skomiał. Sprinterka KM „Aktywni” Sochaczew przebiegła najkrótszy halowy odcinek w 8.43. Kolejny postęp, kolejny krok do przodu. Wszyscy mamy nadzieję, że uzyskiwane w hali wyniki przełożą się na stadionowy dystans 100 metrów.

Bieg na 200 metrów, to dobry bieg Michaliny Gosik. Dystans jednego okrążenia pokonała w 28.65. Jest to wynik tylko o 0,1 wolniejszy od jej rekordu życiowego.

Martyna Orlińska w pchnięciu kulą uzyskała rezultat 9.51 metra. Ciekawie było w biegu na 600 metrów mężczyzn. Trener Emanuel Zimny przebiegł dystans w 1.30.45 – tym samym w wieku 39 lat poprawił rekord życiowy na tym dystansie. Wyjazd do Spały to wspaniałe wydarzenie. Mieliśmy okazję porozmawiać i porobić pamiątkowe zdjęcia z najlepszymi lekkoatletami w kraju.

Sezon halowy dobiega już końca, myślimy już o maju i startach stadionowych.

Wkrótce podsumowanie Aktywnych halowych dokonań. Przed Emanuelem Zimnym jeszcze Mistrzostwa Polski Masters w Toruniu – 22 lutego. Jak na razie przygotowania przebiegają idealnie.

ez