Strona główna Teresin Udane ferie w szkołach

Udane ferie w szkołach

285
0
PODZIEL SIĘ

 

Tegoroczne ferie choć w śnieg ubogie, to jak zawsze pełne radości i wspaniałych wrażeń dla młodych mieszkańców gminy. Zadbały o to m.in. placówki oświatowe w gminie Teresin. Mimo przerwy od nauki, szkoły tętniły życiem.

W czterech szkołach prowadzonych przez Gminę Teresin atrakcji nie brakowało. Dzieci, które nie wyjechały na ferie, miały możliwość spędzenia tego czasu w Teresinie, Szymanowie, Budkach Piaseckich i Paprotni. Placówki przygotowały dla nich bogatą ofertę, więc zainteresowanie było jak co roku, bardzo duże.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni zorganizowany wypoczynek trwał od 10 do 21 lutego. Każdego dnia uczestniczyło w nim blisko 50 dzieci. Zajęcia świetlicowe, na powietrzu, zajęcia sportowe to tylko jedne z nielicznych atrakcji. Podczas zimowiska dzieci spotkały się z policjantami Posterunku Policji w Teresinie, kierownikiem – asp. szt. Marian Lewandowski i dzielnicową st. sierż. Anna Opęchowska – Ciak. Rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie, a pytań do funkcjonariuszy nie brakowało. Jak zwykle ogromną popularnością cieszyły się wycieczki. Rozwijanie nauki, inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, takie cele przyświecały wyjazdowi do stołecznego Centrum Nauki Kopernik. Kolejny wyjazd do Warszawy to park zabaw „Kolorado” czyli aktywny wypoczynek przez interaktywną zabawę. Dużo radości przyniosła też wizyta w łódzkim Aquaparku „Fala”, czy też w kinie w Centrum Kultury w Błoniu. Podobnie jak stołeczna wystawa klocków Lego, gdzie na ponad 500 m2 czekało na przybyłych mnóstwo inspiracji do tworzenia własnych budowli, strefa Duplo, strefa wielkich budowli z ogromnych klocków, miejsce do „malowania” i „pisania” klockami. Zajęcia w Paprotni prowadzili: Katarzyna Kacprzak, Anna Kołodziejak, Jacek Wiśniewski i Krystyna Milczarek. – Składam ogromne podziękowania za umożliwienie realizacji zajęć wójtowi Markowi Olechowskiemu, jak również Marii Wójcickiej, gminnemu koordynatorowi d.s. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Teresinie, a także Joannie Kaczanowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców przy naszej szkole – dziękuje Grzegorz Fabiszak, dyrektor SP w Paprotni, który czuwał nad sprawną organizacją ferii.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie w czasie tegorocznej przerwy zimowej zapewniła uczniom tydzień atrakcji. – Nasi uczniowie bawili się na basenie w Grodzisku Mazowieckim, obejrzeli film „Superpies i Turbokot” w Centrum Kultury w Błoniu, zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy nad Bzurą,   brali udział w warsztatach, odwiedzili dom urodzenia Fryderyka Chopina i park w Żelazowej Woli – wymienia dyrektor szkoły Jarosław Żejmo – Choć pogoda nie zawsze dopisywała, dobry humor nie opuszczał uczestników – dodaje . Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Mariola Leszczyńska, Joanna Kosiorek, Paulina Żejmo i Marta Maciejewska.

Równie fantastycznie upłynęły dzieciom ferie w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywały się tu codziennie w godzinach 9.00-13.00. Wśród nich nie brakowało zajęć sportowych, plastycznych, technicznych czy też komputerowych . Oczywiście zorganizowano również wyjazdy m.in. na lodowisko i do kina w Sochaczewie, czy też na Park Trampolin Hangar w Warszawie i wystawę Lego na Stadionie Narodowym.

Moc atrakcji czekało na uczestników ferii w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Poza różnorodnymi zajęciami na miejscu podobnie jak w innych placówkach dużo radości niosły za sobą dni wyjazdowe. Niezapomniane wrażenia pozostawiła po sobie wizyta na wyjątkowej „Niewidzialnej Wystawie” w Warszawie, to interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której dzieci miały możliwość wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Odbywały się też wyjazdy do kina np. na „Królową Śniegu: Po drugiej stronie lustra”, czy też na lodowisko do Sochaczewa. Z ochotę dzieci uczestniczyły w sportowych rozgrywkach. Dominowały – badminton, piłka siatkowa, Indiaca Ball, boole i ringo. Koordynatorem wydarzeń była nauczycielka w-f Agnieszka Gacka.

Jak zatem widać, ferie w gminie Teresin były udane, a ich uczestnicy z pewnością zadowoleni. I tylko żal, że wszystko co dobre, szybko się kończy.

Marcin Odolczyk