Strona główna Teresin Sto dni przed maturą

Sto dni przed maturą

488
0
PODZIEL SIĘ

Najstarsi uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją szkoły bawili się podczas studniówkowego balu. W piątkowy wieczór 7 lutego, w sali balowej hotelu „Leśne Zacisze” w Teresinie szaleństwo trwało do białego rana.

Ta noc należy do nas, taki bal jest praktycznie raz w życiu. Za sto dni czeka nas najważniejszy egzamin dojrzałości, teraz jednak na chwilę o tym zapominamy i poddajemy się tańcom. Przecież podobno jaka studniówka taka i matura, więc musi być najlepsza. Tym bardziej jest miło, że będą nam towarzyszyć nasi nauczyciele. – mówili przed rozpoczęciem studniówki uczniowie technikum.

Zgodnie z przewidywaniami, bal na sto dni przed maturą wypadł fantastycznie. Uczniowie, ich osoby towarzyszące oraz Rada Pedagogiczna wspólnie opanowali teresiński parkiet. Oczywiście całe wydarzenie rozpoczęło się, zgodnie z tradycją, od staropolskiego tańca Poloneza. Jak zwykle choreografia i styl zafascynowały publiczność. W tym roku uczniów w tym zakresie przygotowywała nauczycielka Klaudia Bogucka.

Wspaniałej zabawy, ale też równie udanych wyników majowych egzaminów życzyła abiturientom Ewa Odolczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie. Odczytano też specjalny list do maturzystów i grona pedagogicznego, który skierowała do nich Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. Potem, po krótkim posiłku wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy.

Odol

Fot. M. Szajewska