Strona główna Kronika kryminalna Sprawca kradzieży tabletu usłyszał zarzut

Sprawca kradzieży tabletu usłyszał zarzut

375
0
PODZIEL SIĘ

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26 – letniemu mieszkańcowi powiatu płockiego podejrzanemu o kradzież tabletu. Urządzenie zostało odzyskane w jednym z lombardów i wróciło do właściciela. Sprawca usłyszał już zarzut

W ubiegły piątek kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży tabletu na szkodę mieszkańca Sochaczewa. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca zabrał urządzenie z otwartego samochodu.

Nad ustaleniem sprawcy przestępstwa i odzyskaniem sprzętu pracowali policjanci wydziału kryminalnego. Dwa dni później pojechali na przeszukanie do jednego z domów na terenie gminy Teresin, gdzie przebywał 26 – letni mieszkaniec powiatu płockiego. Podczas wykonywanych czynności znaleźli kartę SIM należącą do pokrzywdzonego.

Kryminalni ustalili, że 26 – latek, krótko po kradzieży, sprzedał tablet w lombardzie. Natychmiast podjęte działania pozwoliły na odzyskanie urządzenia i zwrócenie właścicielowi.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono mu zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdążyć przed suszą
Następny artykułZa mundurem gole sznurem