Strona główna Powiat Śmiertelny weekend na drogach

Śmiertelny weekend na drogach

660
0
PODZIEL SIĘ

Tak tragicznego weekendu dawno nie było na drogach powiatu sochaczewskiego. Doszło aż dwóch wypadków śmiertelnych. Jeden miał miejsce w Sochaczewie, a drugi na drodze krajowej 92 w Karolkowie Szwarockim. Co było powodem obu tragedii ustali policyjne śledztwo. Na razie trudno wyrokować, jakie były przyczyny śmierci obu mężczyzn, ofiar wypadków.

To rzeczywiście tragiczny tydzień na naszych drogach. Jednak i w pierwszym wypadku, i w drugim trwa śledztwo i ustalanie przyczyn zdarzenia. Na razie nic nie można powiedzieć w tym temacie – mówi ml. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Wjechał pod tira

Pierwsze tragiczne zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie piątej rano, w piątek, 31 stycznia na ulicy Targowej w Sochaczewie. Było jeszcze ciemno i być może to było powodem oraz zła aura, że kierowca, starszy człowiek, nie zauważył zaparkowanego na poboczu tira. Ratownicy z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej po dojeździe na miejsce ustalili, że samochód osobowy opel corsa uderzył w tył zaparkowanej na ulicy naczepy spiętej z ciągnikiem siodłowym volvo.

W chwili przybycia zastępów 72-letni mężczyzna kierujący oplem był nieprzytomny wewnątrz pojazdu. Brak było wyczuwalnych oznak życiowych.

Mężczyzna nie z miał widocznych obrażeń. W chwili przybycia ratowników nie biło mu serce i nie oddychał. Mimo to ratownicy podjęli działania ratownicze – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Strażacy wydobyli poszkodowanego z samochodu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego i przekazaniu mężczyzny, strażacy pomagali przy dalszym udzielaniu mu pomocy. Jednak pomimo wysiłku ratowników, lekarz stwierdził zgon 72-latka.

­– Sprawa została przekazana do prokuratury. Przeprowadzona sekcja ustali przyczynę śmierci. W dalszym postępowaniu ustalone zostaną okoliczności wypadku – informuje Agnieszka Dzik.

Nic nie wskazuje na uraz związany ze zderzeniem z podwoziem naczepy tira. Opel ma tylko lekko zniszczony przód wozu. Być może przyczyną było nagłe zasłabnięcie lub zawał. To jednak ustali śledztwo.

Zderzenie z motocyklistą

Następnego dnia, 1 lutego po godzinie 16.00 strażacy z Sochaczewa zostali wezwani do zdarzenia na drodze krajowej nr 92 w Karolkowie Szwarockim. W akcji uczestniczyła jednostki ratowniczo-gaśniczej z Sochaczewa oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Antoniewa.

W wypadku uczestniczyły samochód osobowy volkswagen golf oraz motocykl bmw. Autem podróżowały dwie osoby, które wysiadły o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Kierujący motocyklem pozostawał nieprzytomny na poboczu drogi. Strażacy natychmiast przystąpili do jego ratowania. Stwierdzili brak oznak życia. Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadzili do momentu przekazania poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Zespół medyczny nadal prowadził działania ratownicze, lecz nie przyniosły one skutku. Lekarz karetki stwierdził zgon 34-letniego motocyklisty.

Pomocy udzielono także osobie kierującej samochodem, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej i duszności. Prawdopodobnie wywołanych stresem.

­– W przypadku zdarzenia w Karolkowie Szwarockim trwa postępowanie. Z pierwszych informacji wiadomo, że kierowca volkswagena próbował skręcić i wtedy doszło do zderzenia. Okoliczności wypadku ustali śledztwo –­ dodaje Agnieszka Dzik

Bogumiła Nowak

Fot. PPSP Sochaczew