Strona główna Teresin Rehabilitacja 65+

Rehabilitacja 65+

444
0
PODZIEL SIĘ

Z pierwszy dniem lutego br. swoje funkcjonowanie rozpoczął nowy gabinet rehabilitacji, mieszczący się w budynku zaplecza sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie na stadionie przy Alei XX-lecia 32.

Służy on przede wszystkim potrzebom zawodników i zawodniczek z teresińskich klubów sportowych, jednakże korzystać z niego będą mogli też mieszkańcy gminy Teresin powyżej 65 roku życia. Jak informuje Gmina, zabiegi fizjoterapeutyczne będą wykonywane na podstawie zlecenia lekarza specjalisty z zakresu rehabilitacji. W gabinecie wykonywane będą zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i gimnastyki korekcyjnej. Senior ze zleceniem od lekarza specjalisty może zgłosić się do gabinetu, by ustalić termin, rodzaj i czas trwania terapii. Gabinet otwarty jest w dni robocze w godz. od 8.00 do 13.30.

Trzeba jednak pamiętać, że usługa nie jest bezpłatną. Osoby zakwalifikowane przez fizjoterapeutę do zabiegów muszą wnieść opłatę w wysokości 50 zł. Mogą to uczynić przelewem lub bezpośrednio w kasie Urzędu Gminy Teresin. Cena obejmuje komplet zabiegów zleconych przez lekarza. Ponadto senior ma prawo do skorzystania z pełnego pakietu zabiegów zleconych przez lekarza specjalistę nie częściej niż dwa razy w roku.

odol

fot.pixabay