Strona główna Teresin PSZOK w Topołowie

PSZOK w Topołowie

442
0
PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że od maja na terenie gminy Teresin funkcjonowanie rozpocznie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do tej pory tego typu punkt znajdował się w Sochaczewie, a dokładnie w Chodakowie, teraz PSZOK stanie się udogodnieniem dla mieszkańców Teresina i okolic. Niekoniecznie jednak dla Topołowy, bo właśnie tam, na terenie starego wysypiska śmieci ma działać.

Nowy PSZOK dedykowany jest wyłącznie mieszkańcom Gminy Teresin i docelowo będzie można dostarczać tam m.in. odpady wielkogabarytowe, popiół, elektrośmieci oraz zużyte opony” – informuje Urząd Gminy w Teresinie. Decyzja nie jest jednak zaskakująca, bowiem według ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych należy do obowiązkowych zadań własnych każdej gminy. Każda z nich zobowiązana jest do utworzenia PSZOK-u na swoim terenie, choć przepisy dopuszczają też stworzenie tego typu punktu wspólnie z inną gminą lub nawet kilkoma gminami.

Przy okazji warto zaznaczyć, iż wczesną wiosną rozstrzygnąć ma się przetarg na wyłonienie operatora gospodarki odpadami w gminie Teresin. Poznamy zatem nowe stawki za odbiór śmieci, prognozy nie są zbyt optymistyczne.

odol

fot.archiwum