Strona główna Teresin PSZOK w Topołowie

PSZOK w Topołowie

627
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

Wszystko wskazuje na to, że od maja na terenie gminy Teresin funkcjonowanie rozpocznie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do tej pory tego typu punkt znajdował się w Sochaczewie, a dokładnie w Chodakowie, teraz PSZOK stanie się udogodnieniem dla mieszkańców Teresina i okolic. Niekoniecznie jednak dla Topołowy, bo właśnie tam, na terenie starego wysypiska śmieci ma działać.

Nowy PSZOK dedykowany jest wyłącznie mieszkańcom Gminy Teresin i docelowo będzie można dostarczać tam m.in. odpady wielkogabarytowe, popiół, elektrośmieci oraz zużyte opony” – informuje Urząd Gminy w Teresinie. Decyzja nie jest jednak zaskakująca, bowiem według ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych należy do obowiązkowych zadań własnych każdej gminy. Każda z nich zobowiązana jest do utworzenia PSZOK-u na swoim terenie, choć przepisy dopuszczają też stworzenie tego typu punktu wspólnie z inną gminą lub nawet kilkoma gminami.

Przy okazji warto zaznaczyć, iż wczesną wiosną rozstrzygnąć ma się przetarg na wyłonienie operatora gospodarki odpadami w gminie Teresin. Poznamy zatem nowe stawki za odbiór śmieci, prognozy nie są zbyt optymistyczne.

odol

fot.archiwum