Strona główna Iłów Promesa jest, umowa czeka

Promesa jest, umowa czeka

398
0
PODZIEL SIĘ

 Wójt gminy Iłów, Jan Kraśniewski odebrał 6 lutego promesę w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie na dofinansowanie Klubów Dziecięcych w Kapturach i Giżycach. Uzyskana dotacja, jak informują przedstawiciele klubów dziecięcych z tych miejscowości, jest efektem bardzo dobrej pracy urzędników gminy Iłów, jak również wsparcia ministra Macieja Małeckiego, który monitorował gminny wniosek. Dofinansowanie z programu Maluch+ wynosi 80 procent, czyli w tym przypadku to kwota 534 400 złotych. Gmina jednaj musi wyłożyć wkład własny, a ten to w sumie 132 tys. złotych, stanowiące 20 procent kosztów zakładanego projektu.

­– Jest to bardzo ważne zadanie, zwłaszcza dla rodziców i ich małych pociech. Za kilkanaście miesięcy w Kapturach i Giżycach mogą powstać Kluby Dziecięce, a w każdym jest zaplanowanych osiem miejsc dla najmłodszych mieszkańców gminy Iłów – informuje Paulina Szczęsna, pedagog z Iłowa.

Jak dodaje, warunkiem realizacji całego projektu i uzyskania dofinansowania jest jednak wygospodarowanie w budżecie gminy potrzebnej kwoty na realizację zadania. Tak się podpisanie umowy stoi pod znakiem zapytania. Teraz ruch należy do radnych gminy, by poszukali 132 tys. złotych na Kluby Dziecięce w Kapturach i Giżycach.

Oprac. BN

Fot. UG Iłów