Strona główna Edukacja Powstaje boisku w Chopinie

Powstaje boisku w Chopinie

379
0
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z zapowiedzią, sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły firmie Rad-Bud z Radomia rozpocząć roboty związane z przebudową boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie.

Jak określają zapisy umowy na realizację tego zadania, jego zakończenie przewidziane jest na wrzesień br. wszystko wskazuje jednak na to, że budowę uda się zakończyć już w czerwcu tego roku. Tę tak ważną dla społeczności całego powiatu inwestycję i pierwsze wykonane prace osobiście nadzorują starosta Jolanta Gonta oraz wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Przypomnijmy, umowa na przebudową boiska, zawarta między władzami samorządu powiatowego a wykonawcą, została podpisana w środę, 15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. Wartość zadania to ponad 1 300 000 zł. Przy Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina powstanie piękny nowy obiekt sportowy składający się z dwóch boisk i kompleksowej infrastruktury. Będzie to boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i siatkowej o wymiarach płyty – 21×42 m, obok powstanie boisko do piłki nożnej, będzie ono miało wymiar płyty 30×62 m. To pierwsze będzie o nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych, zaś drugie wykonane zostanie z trawy syntetycznej. Boiska te będą przystosowane również do gry w piłkę koszykową oraz tenisa ziemnego. Dodatkowo wokół znajdzie się nowe ogrodzenie, chodniki a także obiekty małej infrastruktury jak ławki, kosze, stojaki na rowery oraz piłkochwyty. Jak dodał dyrektor LO zostało też tu wyodrębnione miejsce na siłownię zewnętrzną, która ma powstać w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, gdzie znajdzie się około 6 elementów.

Delegacja władz powiatu, na czele ze starostą Jolantą Gonta i wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, wraz z dyrektorem LO im. F. Chopina Dariuszem Miłkowskim we wtorek, 18 lutego osobiście oceniali zakres i zaangażowanie rozpoczętych prac.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie