Strona główna Kampinos Nowa odsłona muzeum

Nowa odsłona muzeum

395
0
PODZIEL SIĘ

Kampinoski Park Narodowy ogłosił konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania i ekspozycji w Muzeum Puszczy Kampinoskiej w Granicy w gminie Kampinos.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wystawa prac konkursowych odbył się 24 lutego w samo południe w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.

Na konkurs wpłynęły dwa zgłoszenia prac konkursowych. Przybyła na tę okoliczność publiczność mogła ocenić wizje projektantów. Teraz, dyrekcja parku po zaakceptowaniu wybranego projektu ma szansę zrealizować pomysł w praktyce. Na to też trzeba będzie zabezpieczyć odpowiednie środki. Część z nich zapewnia Unia Europejska.

Zadanie to realizowane było w ramach projektu „Rewitalizacja zabytkowych obiektów leśnej architektury drewnianej na terenie Ośrodka Dydaktyczno – Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy oraz ich adaptacja do celów muzealnych i edukacyjnych” w ramach dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w puli projektów „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę obiektów zabytkowych”.

Jak informuje Katarzyna Mikrut, główny specjalista kierujący zespołem do spraw udostępniania parku i współpracy międzynarodowej w KPN, inwestycja jest cały czas na etapie realizacji. Trudno przewidzieć, jak długo potrwają jeszcze prace, gdyż zadania wykonywane są sukcesywnie i zgodnie z przyjętym harmonogramem. Mirosław Markowski, dyrektor KPN, zaznacza, że inwestycje w Muzeum uzależnione są od napływu potrzebnych funduszy.

­– To największa inwestycja wykonywana na obiektach muzealnych w naszym parku. Staramy się robić ją solidnie, aby posłużyła nam długie lata. To jest kosztowne i pośpiech nie jest dobry. Efekty tych prac już widać. Czeka nas jednak sporo zadań do realizacji – mówił niedawno dyrektor KPN.

Niebawem jednak będzie można zobaczyć zupełnie nowe muzeum w Granicy. Jak zapewnia dyrektor, warto jest czekać na jego otwarcie.

BN

Fot. Janusz Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWymalują pasy
Następny artykułWIOSENNA ODNOWA SKÓRY