Strona główna Kultura Nie tylko z książką

Nie tylko z książką

295
0
PODZIEL SIĘ

 Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie ma już za sobą pierwsze w tym roku spotkanie na temat literatury.

W ostatni poniedziałek stycznia panie dyskutowały na tema pozycji „Dwie kobiety”, autorstwa Doris Lessing, jednej z literackich noblistek. To zbiorek opowiadań na tematy z życia wzięte. Tytułowe opowiadanie, to historia o toksycznej relacji dwóch przyjaciółek i przedziwnym czworokącie miłosnym. Inne opowiadania dotyczą krytyki społecznych, dyskryminacji rasowej i skutków kolonizacji, odczuwanych do dziś. Największe dyskusje wywołało opowiadanie „Dziecko miłości”, opowieść o marzeniach, wojennej traumie i zawiedzionych oczekiwaniach, kreowaniu rzeczywistości.

Najbliższe spotkanie będzie zaskakująco inne. Po prozie kobiecej spotkanie z książką Kazimierza Orłosia „Dom pod Lutnią”. DKK zaprasza w poniedziałek 24 lutego o godzinie 16.00. Wszyscy zainteresowani literaturą w ogólnym ujęciu mile widziani. Przy okazji dyskusji o książce prezentowane są ostatnie nowości sprowadzone do biblioteki.

BN

Fot. MBP Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas podpisywania umów
Następny artykułUDANY POCZĄTEK ROKU