Strona główna Edukacja Muzea zapraszają w ferie

Muzea zapraszają w ferie

317
0
PODZIEL SIĘ

 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprasza 15 lutego do udziału w VIII edycji Rajdu Pieszego Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką. W tym roku rajd będzie po Puszczy Kampinoskiej, na trasie Nowiny – Kurlandzka Góra – Wilcze Śladowskie – Wilcze Tułowskie.

Główne atrakcje to zwiedzanie zachowanych w terenie reliktów umocnień polowych z okresu wojny pozycyjnej nad Bzurą 1914/1915, w tym m.in. obozowiska V Korpusu Syberyjskiego. Wpisowe wynosi 15 złotych. Zapisy prowadzone są w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Za udział uczestnicy otrzymają pamiątkowe znaczki.

Natomiast w Muzeum Kolei Wąskotorowej zajęcia będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 11.30 oraz 12.00 – 13.00. Podczas spotkań można zapoznać się z dziejami sochaczewskiej wąskotorówki oraz innymi ciekawymi pamiątkami przeszłości. Muzealnicy przygotowali wykłady o historii Sochaczewa oraz sochaczewskiego zamku. Wstęp to 6 złotych od uczestnika. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych (5-25 osób). Informacje w biurze Muzeum Stacja Sochaczew.

BN

fot.archiwum