Strona główna Powiat Mieszkańcy powiatu znów uczą się angielskiego z PBO

Mieszkańcy powiatu znów uczą się angielskiego z PBO

382
0
PODZIEL SIĘ

 

Z końcem stycznia br. rozpoczęło się wykonanie dwóch projektów miękkich, które zdobyły najwięcej głosów w realizowanej kolejnej edycji Powiatowego Budżetu Obywatelskiego.   Licząca 80 osób grupa mieszkańców powiatu sochaczewskiego na dwóch prowadzonych jednocześnie kursach w gminie Rybno i gminie Młodzieszyn, będzie uczyć się angielskiego.

,,Język angielski dla każdego” realizowany w Rybnie to inicjatywa wójta gminy Damiana Jaworskiego oraz mieszkanki gminy, członka Zarządu Powiatu Bożeny Samson, która w głosowaniu budżetowym uzyskał aż 21 414,05 punktów. Projekt realizowany w gminie Młodzieszyn „Z językiem angielskim bliżej Europy” zgłosiła radna tej gminy Katarzyna Żakowska a uzyskał on 5 260,14 punktów.

Głównym celem szkoleń jest podwyższenie poziomu umiejętności uczestników posługiwania się językiem angielskim, co wpłynie na wzrost szans na rynku pracy oraz ograniczy marginalizację społeczną spowodowaną nieznajomością języka obcego.

Kursy realizowane są od końca stycznia i potrwają do listopada 2020 roku. Na każdym ze szkoleń uczestnicy przez 10 miesięcy będą rozwijać swoje umiejętności językowe pod okiem wykwalifikowanych lektorów, na dwóch poziomach trudności: podstawowym i średnio zaawansowanym. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

W czwartek, 30 stycznia odbyło się pierwsze wspólne spotkanie uczestników kursu realizowanego w Rybnie, na którym wicestarosta Tadeusz Głuchowski wraz z wójtem Damianem Jaworskim dokonali oficjalnego rozpoczęcia projektu. W piątek, 31 stycznia wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk wraz z przedstawicielami Starostwa oficjalnie rozpoczęła kurs realizowany w Młodzieszynie.

Przypomnijmy, rekrutacja do projektu odbywała się od 13 do 17 stycznia br. Do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w wyznaczonym terminie wpłynęło ok. 110 zgłoszeń. O zakwalifikowaniu pierwszych 80 osób na kurs decydowała kolejność zgłoszeń (zgodnie z Regulaminem rekrutacji). Sporządzona została także lista rezerwowa uczestników projektu. W przypadku, gdy ktoś zrezygnuje lub zostanie skreślony z listy podstawowej zostanie zakwalifikowana kolejna osoba z rezerwowej.

Wszelkie informacje dotyczące realizowanych kursów uzyskać można w urzędzie Starostwa, pod numerem 46 864 18 40 wew. 851.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułĆwiczenia mundurówki
Następny artykułSzukają producentów