Strona główna Sport Medalowe strzelanie

Medalowe strzelanie

282
0
PODZIEL SIĘ

Prawdziwą klasę, zresztą już nie po raz pierwszy pokazali reprezentanci LKS Mazowsze Teresin podczas XXXVII Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w łucznictwie. Ze Świebodzic przywieźli trzy medale – jeden srebrny i dwa brązowe.

Drużynowo Teresin wywalczył drugie miejsce w Polsce. Zespół w składzie: Natalia Skrok, Małgorzata Maciągowska, Julia Gajda i Alicja Maciągowska nie miał łatwej drogi po, jak się okazało bardzo duży sukces.

Startując z szóstego miejsca pokonałyśmy kolejne przeciwniczki i weszłyśmy do finałowej dwójki. Ostatecznie jesteśmy srebrnymi medalistkami Polski w kategorii seniorek – mówi z radością Alicja Maciągowska, która na swoim koncie ma już medale rangi mistrzostw Świata i Europy.

Brązowe krążki z krajowego czempionatu przywieźli też – strzelający w mikście Dominik Kozłowski i Małgorzata Maciągowska, zaś w kategorii łuków bloczkowych Robert Świątek. To znakomite wyniki podopiecznych Katarzyny Klaty i Ryszarda Kowalskiego.

Celem zawodów było zarówno wyłonienie Halowych Mistrzów Polski na rok 2020 wśród seniorów w kategorii kobiet i mężczyzn w łukach klasycznych i łukach bloczkowych, ale też ocena poziomu sportowego polskiej czołówki w sezonie halowym 2020. Fachowcy uznali poziom za bardzo wysoki, tym bardziej cieszą rezultaty występu teresińskich łuczników i łuczniczek, którym nie tylko gratulujemy, ale też życzymy kolejnych medali!

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenie do tańca
Następny artykułZnów zagra Motoserce