Strona główna Sport MEDALOWE STRZAŁY

MEDALOWE STRZAŁY

396
0
PODZIEL SIĘ

Cóż za emocje, cóż za walka. Tegoroczny Międzynarodowy Memoriał im. Karola Hibnera w łucznictwie wypełnił miniony sportowy weekend w Teresinie. Niezwykła rywalizacja wśród blisko dwustu uczestników przyniosła w sumie pięć medali dla LKS Mazowsze Teresin, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu! Zresztą cała reprezentacja gospodarzy spisała się bardzo dobrze.

Przez dwa dni (1-2 lutego) halę sportowo-widowiskową Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie wypełnili najlepsi łucznicy i łuczniczki w Polsce, nie zabrakło też strzelców z Ukrainy.

Karol Hibner, m.in. prezes Polskiego Związku Łuczniczego i Komitetu Medycznego i Naukowego Międzynarodowej Federacji Łuczniczej FITA, doktor nauk medycznych, zmarł 28 marca 2009 roku w Warszawie. Był oddanym przyjacielem LKS Mazowsze Teresin, stąd od jego śmierci tutejsi łucznicy na czele z Katarzyną Klatą i Ryszardem Kowalskim czczą jego pamięć, organizując wyjątkowe zawody. Turniej, który cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w sportowym środowisku. W tegorocznym Memoriale w rywalizację włączyło się prawie dwustu uczestników, w poszczególnych kategoriach emocji zabraknąć więc nie mogło.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał syn głównego bohatera Robert Hibner, w asyście wójta gminy Teresin Marka Olechowskiego. Wśród gości honorowych byli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sochaczewie – wiceprzewodniczący Rady Jan Aleksander Łopata, Marcin Odolczyk – rzecznik prasowy, a także Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy, jego zastępca Lech Kaźmierczak, władze Mazowieckiego Okręgowego Związku Łuczniczego, Ryszard Niedźwiedzki – prezes LKS Mazowsze i Krzysztof Walencik – dyrektor GOSiR oraz wielu innych gości. Wspólnie obserwowali łucznicze zmagania. A było na co popatrzeć, tym bardziej, iż znakomicie spisywali się reprezentanci gospodarzy.

Najlepiej z LKS Mazowsze wypadła Maria Małolepsza, była najlepsza wśród juniorek młodszych! W tej samej kategorii na trzecim stopniu podium jako trzecia stanęła Oliwia Dylik. W seniorkach brąz wystrzelała Alicja Maciągowska, a jej córka Gosia Maciągowska zakończyła walkę na 5 miejscu. Wśród juniorów na trzecim stopniu podium stanął Dominik Kozłowski, a tuż za nim na czwórce zameldował się Krystian Kryszkiewicz. Znakomity występ zaliczyły również juniorki z Teresina. Brązowy medal zdobyła Dominika Gajda, czwarte miejsce Joanna Świerżewska, a piąte Natalia Skrok. Z kolei, w rywalizacji łuków bloczkowych siódmy był Robert Świątek, a jedenasty Michał Chojnacki. Dla części zawodników, szczególnie tych najmłodszych z LKS Mazowsze Teresin, czyli młodzików, był to pierwszy start w zawodach i do tego przed własną publicznością. Jednak debiut można uznać za bardzo obiecujący, bowiem na dziesiątej pozycji uplasował się Wiktor Szymański, zaś Emilka Pakuła zajęła w swojej kategorii wysokie, siódme miejsce.

MO