Strona główna Teresin Lady Pank kontra mecz

Lady Pank kontra mecz

406
0
PODZIEL SIĘ

Choć do największego plenerowego wydarzenia w gminie Teresin pozostało jeszcze kilka miesięcy, już dziś warto dowiedzieć się, co czeka na uczestników Teresińskiej Nocy Czerwcowej ‘2020. O planowanych na ten dzień atrakcjach rozmawiamy z Mariuszem Cieśniewskim, dyrektorem Teresińskiego Ośrodka Kultury, głównym organizatorem imprezy.

Zacznijmy od tego, w jakim terminie odbędzie się tegoroczna TNC?

Teresińska Noc Czerwcowa w tym roku odbędzie się w sobotę, 20 czerwca. Impreza, myślę, że wszystkim znana. Jest to trzeci weekend czerwca, czyli praktycznie już wakacje. Dobra pora na udane rozpoczęcie lata.

Proszę zdradzić, kogo tym razem zobaczymy na scenie w Teresinie?

Do imprezy zostało jeszcze pół roku, a ja już dzisiaj czytelnikom mogę oznajmić, że gwiazdą wieczoru będzie zespół Lady Pank. Jako support zagra nasz miejscowy zespół Telescope z Teresińskiego Ośrodka Kultury. To mieszanka popu i rocka. Dla młodzieży i fanów muzyki popowej będzie wspaniały koncert gwiazdy telewizyjnych show Zuzy Jabłońskiej. Jesteśmy również w trakcie rozmów z artystami, którzy zaproponują program dla dzieci, a także dla tych, którzy wolą muzykę z dawnych lat. Przygotowania do tej imprezy trwają cały czas, a maszyna organizacyjna wciąż się rozkręca.

A skąd pomysł na takie właśnie gwiazdy?

Ja zawsze powtarzam, iż założenie pikniku pod nazwą Teresińska Noc Czerwcowa jest jedno – każdy, kto do nas przybędzie, musi znaleźć dla siebie coś, co sprawi, że nie będzie żałował czasu spędzonego w ten dzień. Impreza na stałe weszła do kalendarza wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Praktycznie tej imprezy nawet nie trzeba nagłaśniać. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko w naszym powiecie. Program zazwyczaj jest bardzo bogaty i mamy nadzieję, że w tym roku też tak będzie i każdy znajdzie dla siebie coś wartościowego. Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze zawsze jest to, co będzie się działo na scenie. Dlatego zadbamy o program dla dzieci, starszej części społeczeństwa i dla tej w średnim wieku. Jednym słowem dla wszystkich, mając jednak na uwadze, że i tak wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić.

W tym samym dniu, o godzinie 21.00, polska reprezentacja w piłce nożnej zmierzy się z Hiszpanią w ramach Euro 2020. Przypuszczam, że kibice będą jednak mieli spory dylemat – mecz czy zabawa? Macie już jakiś pomysł, by jakoś rozwiązać ten problem?

Nie ma wyjścia, trzeba będzie spróbować to pogodzić. Nie ukrywam, że łatwo nie będzie, bo właśnie w trakcie meczu na scenie będzie występować gwiazda wieczoru zespół Lady Pank. Trwają rozmowy, jak bezkolizyjnie rozwiązać tę sytuację.

Na jakie inne zatem jeszcze atrakcje będą mogli liczyć uczestnicy festynu?

Co roku wielkim powodzeniem cieszy się grochówka wójta, z pewnością jej nie zabraknie. Na pewno możemy liczyć na ciekawe konkursy z nagrodami zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, w tym zmagania sportowe. Przejażdżki konne i wesołe miasteczko również wpisały się już na stałe w krajobraz tej imprezy. Jednak jest to przede wszystkim święto dobrej muzyki i chcielibyśmy, aby tegoroczne zapadło w pamięć wszystkich uczestników.

Koszty organizacji imprez masowych rosną z każdym rokiem, a TNC zawsze stara się utrzymywać odpowiedni poziom. To chyba naprawdę wymagające zadanie?

Każda taka duża impreza generuje koszty, które można próbować pomniejszyć poprzez wpływy od sponsorów, na których jak zawsze liczymy. Oczywiście organizacja kolejnej TNC, która tak naprawdę rusza chwilę po zakończeniu poprzedniej edycji wymaga bardzo dużo pracy i zaangażowania. Jednak, my tę imprezę robimy od wielu lat, więc doświadczenie na pewno nam tę sprawę ułatwia. Uważam, że społeczeństwu należy się taki dzień, my zaś zrobimy wszystko, by był on wyjątkowy, z jak najlepszą ofertą. Jest to przecież święto całej naszej gminy. Oby tylko pogoda dopisała, ale na to już wpływu akurat nie mamy.

Dziękując za rozmowę, życzę realizacji tych wszystkich planów, wyśmienitej aury i pozostaje nam jedynie już dziś zaprosić publiczność do udziału w największej teresińskiej imprezie na powitanie wakacji…

Przybywajcie więc do Teresina 20 czerwca na Teresińską Noc Czerwcową. Do zobaczenia! Będzie się działo!

Rozmawiał Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiblioteka z pomysłami
Następny artykułŚladami Stasia i Nel