Strona główna Teresin Królowały pionki i kostki

Królowały pionki i kostki

235
0
PODZIEL SIĘ

Scrabble, chińczyk, ubongo, puzzle, warcaby czy wyścig rowerowy to tylko nieliczne z planszówek, w jakie grano podczas wydarzenia zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie.

W czasie ferii w siedzibie Dworca TO.Kultura! odbył się turniej gier planszowych. Można było zmierzyć się z tradycyjnymi grami, niektórzy przynieśli też swoje ulubione.

Emocji związanych z rywalizacją nie brakowało, choć i tak najważniejsza była wspólna zabawa – mówiła organizatorka turnieju Aleksandra Starus, dyrektor biblioteki.

Cieszy fakt, że w dobie komputerów i wszechobecnych smartfonów dzieci chcą pograć w planszówki, które nie tylko bawią, ale i uczą. Łezka w oku się kręci, na wspomnienia z młodości, gdy nad tego typu grami spędzało się całe popołudnia i wieczory – dodaje Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, który odwiedził uczestników planszowych zmagań.

To był bardzo przyjemny dzień w teresińskiej bibliotece, a w przerwie pomiędzy rywalizacją na przybyłych czekał słodki poczęstunek. Takich atrakcji nigdy nie jest za dużo.

om

fot.pixabay