Strona główna Powiat Konkurs dla młodych dziennikarzy

Konkurs dla młodych dziennikarzy

316
0
PODZIEL SIĘ

 Do 24 kwietnia organizatorzy czekają na prace w powiatowym konkursie dziennikarskim pt. „Jak zostać ciekawym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. W tym roku rusza jego XVII edycja. Na młodych dziennikarzy i zespoły redakcyjne czekają atrakcyjne nagrody, a także możliwość zaprezentowania najlepszych artykułów w lokalnej prasie i portalu internetowym.

Nieprzerwanie od pierwszej edycji konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Szkołę Podstawową w Budkach Piaseckich, przy wsparciu Powiatowego Zespołu Edukacji.

Zgodnie z regulaminem konkursu wybierane i nagradzane będą najlepsze autorskie artykuły dziennikarskie oraz gazetki wydawane w szkołach przez uczniów. Jak co roku, patronat honorowy nad konkursem obejmuje starosta sochaczewski, zaś medialny – tygodnik „Echo Powiatu” a także portal internetowy tusochaczew.pl.

Zasady konkursu od wielu lat są niezmienne, zmieniają się za to miejsca na podium. Komisja konkursowa nagradza najlepsze artykuły i zespoły redakcyjne za najciekawsze gazetki szkolne. Co istotne, w kategorii prace indywidualne – ocenie nie podlegają wywiady, wiersze oraz teksty utworów muzycznych. Regulamin wraz z formularzami dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego – www.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy. Każdego roku projekt ten cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, liczymy, że w tym roku będzie podobnie.

Prace można składać osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich lub w Powiatowym Zespole Edukacji (przy Starostwie Powiatowym), ul. marsz. J. Piłsudskiego 65. Można też wysyłać na adres szkoły czy Starostwa (podane w regulaminie).

Komisja oceni prace oraz nadesłane gazetki. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników organizatorzy przewidują na początku czerwca br.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezłomnym znad Bzury
Następny artykułKoniec parkowania