Strona główna Historia Kolejny Rocznik Sochaczewski

Kolejny Rocznik Sochaczewski

521
0
PODZIEL SIĘ

Ukazał się kolejny numer Rocznika Sochaczewskiego, wydawanego przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Jego premierę zaplanowano na niedzielę 9 lutego, na godzinę 15.00 w siedzibie Muzeum.

Dzięki wparciu finansowemu Urzędu Miasta, czytelnicy otrzymają wersję pełnokolorową na ekskluzywnym, kredowym papierze. Na 100 stronach znajdziemy relacje z ważniejszych wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w naszym mieście w 2019 roku, m.in. z uroczystego pogrzebu majora Feliksa Kozubowskiego, rekonstrukcji „Bzura 1939” czy wykopalisk na Podzamczu.

Wydawnictwo zawiera także wspomnienia, wywiady i obszerne artykuły przybliżające historię Sochaczewa oraz okolic. Przypomnimy sobie czasy, kiedy Boryszew był typowo przemysłową dzielnicą, poznamy fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej i zapomnianych sochaczewskich fotografów. Do współpracy muzeum zaprosiło historyków zajmujących się dziejami regionu, publicystów lokalnych czasopism – Expressu Sochaczewskiego i Ziemi Sochaczewskiej, Fundację Ochrony Zabytków Mazowsza, Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje i StarySochaczew.

Cena egzemplarza to 25 zł. Można go będzie nabyć podczas premiery 9 lutego lub później w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

opr. Atu

Fot.: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą