Strona główna Powiat Kiermasz wielkanocny – ruszają zapisy dla sprzedawców!

Kiermasz wielkanocny – ruszają zapisy dla sprzedawców!

321
0
PODZIEL SIĘ

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym rozpoczynamy intensywne przygotowania do corocznie organizowanego przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Hotelem Chabrowy Dworek kiermaszu świątecznego „Wielkanoc na Mazowszu”.

Tradycyjnie jest on organizowany w Niedzielę Palmową, w tym roku będzie to pierwsza niedziela miesiąca, przypadająca 5 kwietnia.   Jak zawsze na mieszkańców naszego powiatu oraz odwiedzających go turystów czekać będą wykonane różnymi technikami pisanki, koronkowe i haftowane serwety, woskowe kogutki, kurki, baranki i zajączki, palmy, makowce i babki wielkanocne, swojskie wędliny, chleby i miody, świąteczne stroiki, rękodzieło artystyczne i wszystko, co nierozerwalnie kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy… Tymczasem pragniemy zaprosić wystawców, artystów, rękodzielników i Koła Gospodyń Wiejskich do zgłaszania chęci uczestnictwa w tegorocznej imprezie. Zapisy ruszają 24 lutego.

Święto Wielkiej Nocy, jak każde polskie święto, obrosło tradycją, jest ono w roku liturgicznym najważniejszym, szczególnie celebrowanym wydarzeniem. Wyjątkowości dodaje mu pora roku, w której je obchodzimy, charakteryzują je soczyste, świeże kolory, jakby ukryła się tu sama wiosna czekająca, aż skończy się zima. To święto przesycone bogatą obrzędowością jest połączone z głęboką duchowością. Kiermasz „Wielkanoc na Mazowszu” już tradycyjnie wpisuje się w przedświąteczny klimat przygotowań i celebracji tych wyjątkowych świąt. Dla osób, które własnoręcznie wykonują różnego rodzaju dekoracje i ozdoby świąteczne, wyroby cukiernicze, stroiki, malują, rzeźbią, haftują, jest to doskonała okazja, by pokazać i zaproponować swoje dzieła szerszemu gronu odbiorców. Zwiedzający mogą zaś zakupić te piękne, niepowtarzalne przedmioty dla siebie, być może na upominek dla bliskich.

Jak zawsze przygotowany będzie stół wielkanocny z tradycyjnymi świątecznymi potrawami, których będzie można skosztować.

Udział w kiermaszu dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Jednak w zamian oczekujemy pięknie ozdobionych stoisk wpisujących się w klimat wiosny i zbliżających się świąt.

Zgłoszenia udziału przyjmujemy od poniedziałku, 24 lutego 2020 r. osobiście w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie bądź telefonicznie pod nr. Tel. (46) 864 18 30

Liczba miejsc ograniczona!

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie